Doktorovo znásilnění. Lékař Vladimír Vondruška je obžalován, že na konci října 2013 mohl spáchat zločin znásilnění. A to na dívce, jíž ještě nebylo patnáct let.

„Zneužívaje zjevně nízkého věku nezletilé poškozené, a 
s tím související nedostatečné rozumové vyspělosti, si ke jmenované přilehl na dvoulůžko. Po dobu přibližně deseti minut ji osahával jak přes pyžamo, tak pod ním, na přirození a následně uchopil její ruku a přiložil si ji na penis," stojí v obžalobě.

Pokud bude uznán vinným, může jít lékař do vězení až na dvanáct roků.

Podvod za 30 milionů. Využívali znalecké posudky, které neodpovídaly realitě. A na jejich základě zprostředkovávali zájemcům úvěry, za něž  si kupovali nemovitosti.

„Konali v úmyslu získat finanční prostředky pro svoji potřebu s vědomím použití a předložení znaleckých posudků obsahujících skutečnosti neodpovídající údaje," píše se v obžalobě.

Pěstitel marihuany. Čin nebyl dokonán, ale podle obžaloby měl zájem, aby dopadl. Tedy, aby prodal marihuanu. Za to hrozí Martinu Vlachovi ze Semilska dvanáct let.

Pěstoval totiž rostliny marihuany za účelem „jejich následného sklizení a sušení do stavu způsobilého ke spotřebě jako drogu marihuanu obsahující vysoký podíl psychotropní látky".