Celá nemovitost i se zahradou je obehnána vysokým plotem a i přesto se podařilo frézu odcizit. Majitel vyčíslil škodu na 12 tisíc korun.

Hasiči odstraňovali popadané stromy

Trutnovsko - Chumelení a těžký sníh přidělával ve středu během dne práci hasičům. Jednotky těch dobrovolných z Pece pod Sněžkou a Špindlerova Mlýna odklízely stromy ze silnic ve svých horských střediscích.

Místo iPhonu přišla poštou čokoláda

Liberecký kraj - Velmi chytře se zachoval 27letý mladík z Chrastavy, když na místní poště přebíral doručený balíček. Měl v něm být mobilní telefon značky Apple iPhone 5 S Gold, který si objednal v internetovém bazaru. Podle dohody za něj měl odesílateli na Poštovním úřadu v Chrastavě zaplatit 6 000 korun. Mladík na přepážce částku uhradil, ale pak udělal navíc něco velmi chytrého. Požádal zaměstnankyni pošty, aby mohl v její přítomnosti balíček rozbalit a zkontrolovat jeho obsah. Ta mu samozřejmě vyhověla. Záhy se pak oba na vlastní oči přesvědčili, za co zaplatil tolik peněz. Namísto mobilního telefonu byla totiž v balíčku čokoláda na vaření. Díky tomu, že si oznamovatel obsah zásilky zkontroloval hned u přepážky, poštovní úřednice jím vyplacenou částku 6 000 korun podvodníkovi neodeslala a zablokovala ji. Kromě toho také okamžitě přivolala policisty. Ti již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu podvodu. Zajištěné peníze budou po nezbytných administrativních úkonech vydány mladíkovi z Chrastavy zpět.

„V této souvislosti dodáváme, že nás těší, když si naše rady, jak se bránit podobným podvodníkům, berou občané k srdci. V minulosti jsme v médiích i na našich stránkách na tento bezpečnější způsob převzetí objednaného zboží z internetu upozornili a popsali ho, a jak je vidět, občanům naše rady skutečně pomáhají. Opakování je ale matka moudrosti, proto veřejnosti znovu zdůrazňujeme následující doporučení. Když si objednáte jakékoliv zboží přes internet, a zejména přes stránky bazaru, vystavujete se nebezpečí, že zboží nemusí dorazit v požadované kvalitě. Abyste riziko možné finanční ztráty snížili, otevřete doručenou zásilku na poštovní přepážce před zaměstnancem pošty. Pokud by zboží nebylo v pořádku, zaměstnanec České pošty vámi vyplacené peníze zablokuje, podvodníkovi je neodešle a vám se tyto peníze vrátí zpět. Dále nedoporučujeme platit jakékoliv zboží předem na účet neznámého prodejce. Vynuťte si na odesílateli zboží způsob placení při převzetí na poště, ale současně udělejte potřebné opatření, o kterém jsme vás právě informovali, tedy otevřete zásilku ještě na poště," říká policejní mluvčí .