"Z její výpovědi vyšlo najevo, že na jednom internetovém portále inzerovala prodej dětského bobu s volantem za částku 700 korun. Poté jí přes aplikaci What´s Up kontaktoval zájemce, který se dotazoval, zda může objednat k vyzvednutí zboží kurýra jedné známé, české doručovací firmy," popsala okolnosti případu mluvčí policie Šárka Pižlová.

Poškozená s tímto postupem souhlasila a od „podvodníka“ obdržela odkaz i s logem české doručovací společnosti, což působilo důvěryhodně. "Když na odkaz klikla, objevila se částka 700 a pod ní řádek na vyplnění čísla karty, doba platnosti a CVC kód bankovní karty," pokračovala mluvčí. Žena večkeré potřebné údaje vyplnila, potvrdila a na žádost „kupujícího“ vše ve svém internetovém bankovnictví nadvakrát potvrdila. Až později si všimla, že se jednalo o 700 eur, které jí odešly z účtu, tedy necelých 18 tisíc korun.

Jan Roček, ředitel Klubu vozíčkářů Trutnov.
Trutnov je na tom s bezbariérovostí lépe než Paříž, říká ředitel klubu vozíčkářů

Snaha zablokovat platbu zavoláním do banky už bohužel nedokázala situaci zvrátit. 

Policisté případ kvalifikovali jako podvod, v případě dopadení hrozí pachateli až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policie přidala i pár upozornění a doporučení, na co si dát pozor při prodeji zboží na internetu:

- Nikomu nesdělujte CVV kód a PIN platební karty, autorizační kódy a přístupová hesla.- Neklikejte na žádné odkazy, které mají provést platbu (pro představu například - https://bazos-cz.lhg-pay.info/cash63796084)
- Je nutné si uvědomit, že platbu přijímáte, a tedy žádné Vaše údaje kromě čísla účtu nikdo nepotřebuje!!!!!
- Pokud vám někdo má zaslat peníze, sdělte mu pouze číslo účtu. Jestliže sdělíte někomu údaje z platební karty a na základě Vámi uvedených citlivých údajů bude provedena jakákoli platba z Vašeho účtu, nebude vaše reklamace této platby u banky úspěšná, jelikož jste sdělením údajů hrubě porušili sjednané podmínky banky.
- Je rozdíl v placení a přijímání platby. Když platím, vyplňuji údaje z platební karty (samozřejmě u prověřených prodejců), když chci platbu přijmout, sdělím číslo bankovního účtu. Přes údaje z platební karty nelze očekávat příjem peněz. Pouze obchodník může po přiložení vaší platební karty k terminálu vrátit peníze na váš účet.

- Nenechte sebou nijak manipulovat, pokud nabízíte a prodáváte zboží, požadujte platbu z účtu na účet.
- Pokud máte na svém účtu větší obnos peněz či vám banka nabízí na vašem účtu možnost uzavření vyššího úvěru, je lepší si založit zvláštní účet, který budete používat pouze k transakcím pomocí karty na internetu. Mějte na něm jen přiměřený zůstatek. Pouze k zaplacení určité věci si na tento zvláštní účet pošlete konkrétní potřebnou částku.
- Na účtu mějte nastaveny přiměřené limity pro všechny typy transakcí. Zvyšte si konkrétní limit jen na tu určitou platbu.
- Ideální je mít zablokovány internetové platby pro platební kartu a odblokovat si je pouze na určitou platbu.