Byl to zločin (tedy na první pohled), který na sedm měsíců zaměstnal policii na sedm měsíců. Dlouho to vypadalo, že šedesátiletou ženu kdosi 24. dubna ve Dvoře Králové zavraždil. Její bratr od té chvíle každý den zapaluje na místě, kde její život skončil, svíčku.

Nakonec policie zjistila, že zemřela přirozenou smrtí. „Kriminalisté případ uzavřeli se závěrem, že k úmrtí ženy nedošlo žádným protiprávním jednání," řekla tisková mluvčí krajské policie Ivana Ježková. „Provedeným důkladným prověřování zjistili, že žena zemřela na místě, kde byla nalezena, a to z důvodu špatného zdravotního stavu a vlivem chorobných příčin," vysvětlila.

Žena byla nalezena kolem třetí hodiny ráno v blízkosti firmy Mileta v ulici Elišky Krásnohorské. V deset přitom měla přijít do práce, jenže tam nedorazila.
Přes závěr policie jsou tady dva otazníky, jež musela policie zodpovědět. U prvního se to podařilo. Šlo o poranění, která měla mrtvá na krku. „Podařilo se zjistit, že tato poranění vznikla v souvislosti 
s nechtěným nedbalostním jednáním osoby blízké poškozené ženy, zhruba hodinu před její smrtí, tedy ještě před jejím odchodem do práce," řekla Ježková.

Tyto závěry vyšetřovatelů potvrdili rovněž oslovení znalci. Zadruhé šlo o černý batoh, jež měla mít u sebe. Policisté ho nenašli. Pachatele krádeže dál hledají.

Bratr oběti: Oceněný zapaluje svíčku

Každý den jde na místo, kde zemřela jeho sestra, a zapaluje tady svíčku. Vlastislav Wágner, bratr ženy, jejíž smrt policie označila jako přirozenou, je ve Dvoře Králové známá postava. Muž totiž v minulém roce dostal Cenu města Dvůr Králové nad Labem za veřejně prospěšné činnosti. Jak znělo zdůvodnění? „Vlastislav Wágner je mimořádně pracovitý člověk. Přesto, že by se úklid komunikací dal považovat za práci na samém konci pomyslného sociálního žebříčku, je to činnost, bez které se žádné město neobejde. Vlastislav Wágner navíc tuto práci vykonává s mimořádným nasazením, poctivě a svědomitě." 

ČTĚTE: Kriminálka ohledně záhadné smrti ženy už zúžila pátrání