Své o tom ví třeba v Batňovicích na Úpicku. Malý vánoční stromek před obecním úřadem a místní restaurací, sídlící ve stejné budově, totiž ještě před Štědrým dnem přišel o své ozdoby. „U školy máme velký stromek, ale chtěli jsme to mít hezké i před úřadem. Proto jsme si koupili ledková světla a takový malý stromek ozdobili alespoň řetězem. V noci na 19. prosince nám ho ale někdo okradl, proto zůstal přes svátky neosvětlený," litovala starostka Batňovic Vladimíra Pátková. Zloděj svým jednáním způsobil obci zhruba pětitisícovou škodu. „Už jsme si ho běžně rozsvěceli, příští rok si holt budeme muset koupit zase nové ozdoby," dodala starostka obce Vladimíra Pátková.

Na Vánoce měli zloději pré. Ukradli snad všechno, co mělo hodnotu

Trutnovsko - Z domácnosti v Bílé Třemešné zmizely v průběhu prvního vánočního svátku dva stolní počítače. „Zloděj se tam vloupal, čímž způsobil škodu na majetku a na odcizených věcech ve výši více než 30 tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Úpičtí policisté zase pátrají po zloději, který se vloupal do domu ve Strážkovicích. Ukradl dětské hračky a jízdní kolo Favorit. To vše za zhruba 3 tisíce korun. Čtyři sklepní kóje ve Vrchlabí si pak vyhlédl ten, kdo zatoužil po potravinách, in-line bruslích a lyžařském či zahrádkářském vybavení za 20 tisíc korun.

Dvacet vteřin nepozornosti zloději bohatě stačilo

Janské Lázně - Nepoučitelně a naivně někdy působí lyžaři v nejvyšších českých horách. O bílohnědé lyže Atomic například přišla v pondělí návštěvnice skiareálu v Janských Lázních. Odložila si je do stojanu a čekala na svého přítele, který kupoval permanentky. „Z jejích slov policisté zjistili, že místo opustila asi na dvacet sekund. I tohoto okamžiku využil lapka, který tam už zřejmě předtím vyhlížel. Škodu žena vyčíslila do pěti tisíc korun a policisté ze Svobody nad Úpou toto protiprávní jednání zadokumentovali jako přestupek proti majetku," sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová.