Muž byl ve středu 21.10. zadržen ostrahou jedné trutnovské bankovní pobočky, kam zatím nezjištěným způsobem vnikl. Následným vyšetřováním policisté zjistili, že se během 14 dní dopustil i dalších 6 skutků. A to vloupání do 6 objektů různých firem v Trutnově a Svobodě nad Úpou.

V jednom z těchto objektů vnikl do odstaveného návěsu, odkud odcizil 8 balíků s různým zbožím. Balíky odvezl, rozbalil a kromě nalezené kávy vše ostatní zahodil do příkopu u silnice mezi Černým Dolem a Jánskými Lázněmi. V dalším objektu odcizil 26 kg mosazného odpadu, který se následně pokusil ve sběrně druhotných surovin prodat. Z ostatních firem si odnesl nářadí, oblečení, elektroniku, hotovost či mobilní telefony.

Odcizením a poškozením věcí způsobil škodu za více než 250 tisíc korun. Z evidencí policisté zjistili, že v polovině května letošního roku byl propuštěn z vězení, kde si odpykával 4,5letý trest za krádež. Aby nemohl pokračovat v trestné činnosti, nebo aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, vyšetřovatel podal ke státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. Soudce následný návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby poslal.

Za přečin krádež obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.