Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež.
Obviněnému muži klade za vinu, že se v říjnu loňského roku také vloupal do zaparkovaného vozidla, v únoru „navštívil“ sklepy v Husově ulici ve Dvoře Králové nad Labem a začátkem března měl nakupovat v obchodním centru bez peněz.

Protiprávního jednání se dopouštěl i přesto, že proti němu bylo v minulosti - od října 2022 do března 2023 zahájeno trestní stíhání v 5 případech, přičemž jsme ho odvinili z 31 skutků. Kladli jsme mu za vinu opakované podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, dále porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci.

Jedná se o recidivistu, který je nezaměstnaný, bez bydliště a je uživatelem alkoholu, tvrdých i lehkých drog. Od roku 2004 byl 14x pravomocně odsouzen, přičemž strávil již 6 let ve výkonu trestu. Z jeho jednání vyplývá, že na něho uložené tresty ani předchozí trestní stíhání zřejmě neměly výchovný charakter.

Ve středu policejní komisař k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově včera odpoledne akceptoval a muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až 3letý pobyt ve vězení.