Spal s dívkami, kterým ještě nebylo patnáct let. To Pavel Kolba přiznal – i když ne ve všech případech. Jim měl také domlouvat další klienty, organizovat tak obchod s lidmi.

Vyráběl drogy, se kterými měl letité zkušenosti.

Ale především znásilnil podle soudu ve zvláštní situaci malinkou dceru své přítelkyně. Stalo se ve chvíli, kdy měl intimní styk s její matkou, přitom holčičku osahával. Tuto část obžaloby řidič autobusu z Náchodska vytrvale odmítal.

Přesto dostal od hradeckého krajského soudu dvakrát desetiletý trest. Nejprve byl odsouzen na jaře, poté přišel stejný trest v září.

Vrchní soud však v tomto týdnu verdikt zmírnil o rok a půl. Důvodem bylo, že Kolba podle něj s dívkami neobchodoval, šlo „jen" o kuplířství.

Jinak zůstalo jeho provinění ve stejné rovině, včetně znásilnění holčičky. Právě tento čin se na jeho trestu promítá nejzásadněji, kvůli němu mu totiž hrozilo až dvanáctileté vězení.

Znásilnění se měl dnes pětatřicetiletý muž dopustit v roce 2011 na tehdy čtyřleté dceři své přítelkyně. Mělo se to stát na dvoulůžku, kde holčička spala společně se svou matkou a Kolbou.

„Měli jsme pohlavní styk a všimla jsem si, že má jednu ruku pod peřinou, která se hýbala," popsala žena. „Hladil dceru přes kalhotky."

„Ano, ležela s námi na dvoulůžku, ale odmítám to, skutečně mě to nevzrušuje," reagoval sám obžalovaný. „Moje sexualita je odpovědí na to, jestli jsem se znásilnění dopustil," dodal.

Žena ho prý obvinila kvůli tomu, že jí odmítl dodat pervitin, v jehož výrobě se v té době angažoval. Jedné partě dal totiž k dispozici svůj dům, navíc skupině pomáhal shánět pomůcky potřebné pro výrobu nejprodávanější tvrdé drogy na tuzemské scéně.

„Ale u vaření jsem nebyl a také mi ukradli patnáct tisíc," hájil se.

Věk znal, dívkám kontroloval průkazky
Jezdil linkovým autobusem – a v něm se seznamoval s mladými dívkami. Až příliš mladými. Pavel Kolba je pak zneužíval, i když věděl, že jim ještě nebylo patnáct let. Buď je znal z Facebooku, na němž s nimi komunikoval, nebo z průkazek na slevu jízdného.
„Věděl jsem, že jí je čtrnáct," promluvil u soudu o stycích s jednou z dívek. Svůj věk mu řekla, k tomu s ní komunikoval na Facebooku, kde měla napsáno, kolik jí je. „Ale bylo to dobrovolné," ujišťoval. Podobnou verzi použil rovněž v dalších případech.
Proč ho podle něj nakonec dívky obvinily na policii? Jedna ho prý udala 
ze žárlivosti, druhá kvůli tomu, že si ráda vymýšlí. „A potřetí to prostě nechápu," řekl.