Terčem krádeže byly pila a křovinořez
Vrchlabí - Do jedné z dílen, která je součástí obytného domu v ulici Kamenitá Cesta, se v pondělí odpoledne vloupal neznámý nenechavec. Ten ukradl motorovou pilu a křovinořez značky Oleo-Mac. Svým jednáním tak majiteli objektu způsobil škodu za necelých 35 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí nyní pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.

Maskovaní lupiči vykradli prodejnu
České Meziříčí - Dva maskovaní muži v kuklách jen s otvory pro oči se pohybovali v pondělí ráno před pátou hodinou ve zdejší prodejně. V té vznikla po jejich řádění škoda kolem 180 tisíc korun. Kriminalisté na místě objevili spoušť. „Pachatelé hrubě poničili zařízení prodejny, všude byl hrozný nepořádek. Rozbrušovačkou se dostali do jednoho ze dvou trezorů,“ popsal místo po nájezdu lupičů policejní komisař Richard Chaloupka a doplnil, že z trezoru zmizelo 60 tisíc korun. Zloději dále sebrali stravenky v hodnotě 15 tisíc korun, cigarety a alkohol a počítač. Policie po nich intenzivně pátrá. Chaloupka dodal, že v posledních dnech ve východních Čechách podobných krádeží přibývá.

Z hotelu zmizely sjezdové lyže a boty
Svoboda nad Úpou - Místní policisté od pondělku vyšetřují násilné vniknutí do zajištěné skříně v jednom z hotelů v Dolním Maršově. Neznámý zloděj si odtud odnesl dva páry sjezdových carvingových lyží značek Elan a Head, ke kterým si přibalil sjezdové lyžařské boty značky Roxa. Poškození turisté vyčíslili škodu na necelých 15 tisíc korun. Pachateli za jeho čin hrozí až dva roky za mřížemi.

Z domu ukradl tři hasicí přístroje
Radvanice - Z neděle na pondělí 26. ledna ukradl neznámý pachatel ze tří vchodů obytného domu v obci tři šestikilové práškové hasící přístroje. Majitel společnosti škodu vyčíslil na 12 tisíc korun. Za krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Leon zůstal bez zadní registrační značky
Dvůr Králové - Ze zaparkovaného osobního automobilu značka Seat, které stálo v ulici Na Slovanech, ukradl zatím neznámý výtečník ze čtvrtka na pátek zadní registrační značku 2H2 5907. Majitel vozidla vyčíslil škodu na 200 korun. Policisté protiprávní jednání dokumentují jako přestupek proti majetku, za který může pachatel zaplatit pokutu až 15 tisíc korun. Policie po značce pátrají.

Pro nože si přišel s kusem betonu, který hodil do výlohy
Náchod - Pod rouškou noci se dosud nezjištěný pachatel vloupal do výlohy nožířství. Zloděj při svém počínání nadělal více škody na poškozeném skle a vystaveném zboží, než činila hodnota jeho lupu. Pachatel totiž prohodil sklem kus betonového obrubníku, vzniklým otvorem sáhl dovnitř a odcizil čtyři vystavené nože značek Case a Nieto v celkové hodnotě 3200 korun. Rozbitím skla výlohy způsobil škodu dalších 15 tisíc korun a dalších několik tisíc pak poškozením vystaveného zboží. Celková škoda napáchaná lapkou s nevybíravými způsoby činila po sečtení téměř 29 tisíc korun. Po pachateli policisté pátrají. Zároveň se obracejí na občany s dotazem, zda někdo v rozmezí od půlnoci do jedné hodiny sobotní nešel okolo prostoru tržnice a neviděl před obchodem podezřelé osoby.

Krádež žvýkaček se moc nepovedla, policista zadržel pobertu mezi dveřmi
Červený Kostelec - Šestadvacetiletý mládenec z Prahy, který minulý pátek 23. ledna zavítal do obchodu v Červeném Kostelci na nákup bez placení, měl smůlu. Zaměstnanci obchodu zase vyložené štěstí, že k nim chodí nakupovat i policista, který rozumí své práci a rozpoznal, že se z obchodu právě snaží zmizet nepoctivý zákazník. „Místní policejní inspektor vcházel do obchodu, když se proti němu do automatických vchodových dveří natlačil mladý muž s krabicí pod paží a chtěl obchod urychleně opustit. Policista nezaváhal a podivného zákazníka ihned zastavil. A dobře udělal, neboť mladík se chystal zmizel s krabicí plnou žvýkaček v ceně sedmi tisíc korun, které nezaplatil,“ popsala nám neobvyklý případ tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Mladík se k odcizení žvýkaček na místě doznal a nepoškozené zboží vrátil zaměstnancům obchodu. Při dalším vyšetřování, které následovalo již na místním obvodním oddělení, pak policisté zjistili, že mladý muž se již v minulosti obdobného činu dopustil. Obvinili ho proto z krádeže jako recidivistu. Pak ho propustili k dalšímu vyšetřování na svobodě. „Mladíkovi hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi nebo peněžitý trest,“ dodala mluvčí Eva Prachařová.

Zloděj vzal cigarety za sto tisíc korun
Pardubice - Při příchodu do jedné z prodejen na okraji Pardubic zjistila prodavačka, že obchod měl nezvaného návštěvníka. „Pachatel nejprve prohodil prázdnou láhev od vína skleněnou výlohou. Když poté vlezl dovnitř, odcizil igelitové tašky a kartony cigaret různých značek,“ řekl našemu Deníku mluvčí pardubické policie Radovan Sablík. Škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun.

Zloděj kradl přes den v masážním salonu
Pardubice - Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v minulých dnech kradl v masážním salonu v Pernštýnské ulici. „Kosmetiku a další věci v celkové hodnotě patnáct tisíc korun odcizil dosud neznámý zloděj za provozu. Všechny odcizené věci si odnesl bez použití násilí,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Ti po pachateli pátrají pro trestný čin krádeže.

Ze dvora odnesl zabitého štětináče
Koclířov – Velmi kuriózní přestupek proti majetku řeší svitavští policisté. V průběhu noci ze soboty na neděli rozpletl neznámý pachatel oplocení u zahrady jednoho z rodinných domů. Ze dvora odcizil pověšené mrtvé, asi pětačtyřicetikilové, divoké prase. Policejní pes sledoval stopu celé čtyři kilometry. Zde zloděj štětináče naložil do vozu a odjel. Policisté po pachateli pátrají.