Na stanici Nádraží Holešovice panuje běžný víkendový ruch. Ve směru na Letňany přijíždí souprava metra, cestující nastupují, usazují se na svá místa a z reproduktoru zazní typická hláška oznamující zavírání dveří.

V tu chvílí rozbíjí klasický obrázek parta hokejistů v plné výstroji, kteří na kolečkových bruslích vjíždí do vagonu. Dveře se za nimi zavírají, vlak se rozjíždí a uvnitř něj se rozehrává čilý sportovní ruch. Trenér hlasitě pokřikuje na své svěřence, hokejisté si se spolucestujícími zkouší vhazování a oddechují po těžkém střídání.

Po pražském metru se proháněli olympionici.
Ondřej Moravec: Jsem hrozně rád, že jsem mohl zažít biatlonové šílenství v Česku

Těsně před příjezdem do stanice Kobylisy pak kouč vykřikuje jasný pokyn. „Příští stanice: Národní hrdost“. Hokejisté startují na nástupiště, kde už na ně čeká skupina fanoušků v národních barvách. Všichni hlasitě skandují, zatímco hokejisté střílí gól připravenému brankáři.

Zdroj: Ardon Filip

Všichni společně pak za hlasitých chorálů míří na eskalátory a ven z metra. Procházejí při tom kolem dvojice hráčů curlingu i krasobruslařského páru, který jezdí po nástupišti. Na eskalátorech celá skupina ještě potkává skokana na lyžích, který míří opačným směrem.

Venku si pak sportovci připíjí pivem spolu s bývalým olympionikem Romanem Šebrlem. Právě on se skrýval pod maskou hokejového brankáře.

Podpora olympioniků v Pekingu

Tento nezvyklý obrázek se naskytl cestujícím, kteří se přepravovali pražským metrem v sobotu v odpoledních hodinách. Pilsner Urquell si připravil tuto speciální akci na podporu českých sportovců na právě probíhajících olympijských hrách v Pekingu. Projekt podpořili vedle Šebrleho také bývalý biatlonista Ondřej Moravec a bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

Markéta Davidová na olympijských hrách v Pekingu
Davidová dostala špatné lyže. Takhle bezmocně jsem se ještě necítila, přiznala

„S firmou se známe dlouhá léta, protože nás podporovala na všech olympiádách, na kterých jsem byl. Když vznikl tenhle nápad na podporu českých olympioniků, tak jsem neváhal ani chvíli,“ prozradil Deníku bývalý skvělý desetibojař Roman Šebrle. Jak přiznal, k hokejové výstroji nemá nikterak daleko.

„Chodím na lyže, běžky a občas si zahraju hokej. Mám ale rád všechny zimní sporty. Koukal jsem třeba na Martinu Sáblíkovou. Škoda, že to necinklo a je to jen bramborová. Koukal jsem i na smíšenou štafetu v biatlonu a těším se i na další sporty,“ prozradil.

Pět medailí pro Čechy

Tipovat, jakých úspěchů Češi na olympiádě dosáhnou, se ale Šebrlemu příliš nechtělo. „Jako letní sportovec se v zimě tolik neorientuju,“ vysvětlil. „Tipuju ale, že přivezeme pět medailí,“ dodal nakonec.

Kouč Filip Pešán stále nemá při tréninku k dispozici kompletní tým.
Scházíme se jako hobíci, štve Nedvěda. Krejčí se může vrátit k týmu

„Já jsem říkal, že budeme mít tak tři čtyři. Nerad to ale takhle říkám. Všem přeju, aby se jim dařilo a aby každý předvedl své maximum. Kolik z toho bude medailí, uvidíme,“ doplnil ho Moravec, který se účastnil posledních čtyř zimních olympiád.

„Když jsem začínal sledovat první závod, tak jsem byl trošku nervózní. Je to jiné, když tam člověk není. Je to nové, zvláštní,“ prozradil s úsměvem.