Starší generace odchází do důchodu a mladí je nestačí nahrazovat. Zájem o učební obory je totiž stále mnohem menší, než jaká je poptávka po jejich absolventech. Některým navíc stačí jen získat výuční list a pak jdou dělat něco jiného. Přitom šikovní řemeslníci si po získání praxe mohou v současnosti vydělat dost peněz.

Absolventi řemeslných oborů jsou na trhu práce tak žádaní, že nelze ani říci, jaký obor je prioritní, protože v současné době chybí podnikům zaměstnanci ve všech profesích. Uplatnění najdou elektrikáři, instalatéři, automechanici, truhláři, strojní mechanici, obráběči kovů, ale také pekaři, cukráři, kuchaři, číšníci i kadeřnice nebo absolventi oboru zemědělec-farmář.

Nahlédněte prostřednictvím fotografií z bohatého archivu Deníku mezi žáky některých učeních oborů. Možná tu najdete inspiraci, jaký obor by mohl zajímat a bavit vaše dítě.

Září patří dětem
Předplaťte si Deník.cz a čtěte vše bez omezení. Navíc získáte zdarma unikátní e-knihu Hobby s dětmi, plnou rad a tipů, jak kvalitně trávit čas se svými dětmi.