Většina lidí může vypadat stejně dobře jako Dana. Stačí, když budete dobře jíst, budete se hýbat a budete mít radost ze života. Tohle všechno má i vliv na to, jak budete prožívat období menopauzy. „Věřte mi, když žena zvládne i tuto etapu života, automaticky musí přijít pocit svobody a spousta věcí vám pak bude u zadele. Je to úžasná vstupenka do štěstí, kterou se řídím. Miluji život a dobré jídlo. Nedělám ze sebe popelnici a hýbu se,“ prozrazuje s velkým úsměvem Dana Škorpilová. 

V období přechodu prochází organismus ženy velkými a nevratnými změnami:

Návaly horka a přibírání v oblasti břišních partií - to je pro většinu žen menopauza.
Sníst celou bonboniéru menopauzu nezmírní. Vyšívejte nebo skákejte přes švihadlo

Fitness trenérka je pro ženy velkou inspirací. Kromě toho, že na sociálních sítích radí, jak správně cvičit a jak jíst, nebojí se otevírat ani téma menopauzy. „Myslela jsem, že to, co dělám na Instagramu, dělám pro věkově jakoby souputnice. Ale zjistila jsem, že to není pravda a že mě sleduje spousta žen kolem čtyřicítky. Jsou to o dvacet let mladší ženy, které jdou do perimenopauzy, a dokonce jich je spousta, které kolem čtyřicítky zažívají menopauzu. Ty ženy mě sledují, protože o tom chtějí vědět víc, je to pořád strašně tabuizované téma. Žen po padesátce je padesát procent, takže se to týká poloviny lidstva a pořád se z toho dělá jakoby nic. Zlehčuje se to a mě to štve,“ říká blogerka Škorpilová.

Dokážete se svými blízkými hovořit o menopauze? Zapojte se do ankety Deníku:


Nahrává se anketa ...

V podcastu ještě uslyšíte, jak se z ředitelky zeměkoule, jak si Dana říkala, stala ze dne na den nezaměstnanou i to, proč ji nikde nechtěli. Kdy ji zaskočila menopauza a s čím vším se musela potýkat.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.

Partnerem tohoto dílu pořadu O životě zblízka s Bohumilou Čihákovou je Femarelle.cz.