S nemocí je v Česku nyní hospitalizováno 112 lidí. V těžkém stavu je 23 z nich. Ráno bylo v těžkém stavu 29 pacientů, což byl nejvyšší počet od 21. května.

ON-LINE ke koronaviru ZDE

Nejvíce nakažených za posledních sedm dní je v přepočtu na 100 tisíc obyvatel na Uherskohradišťsku, a to více než 49. Následuje okres Havlíčkův Brod s necelými 38 a Plzeň-sever s více než 36 případy na 100 tisíc obyvatel za týden. Nad 30 se tento ukazatel dostal v Praze, na Klatovsku a Opavsku.

Podle aktualizovaných údajů ministerstva zemřeli v pondělí s koronavirem v Česku čtyři lidé. To je nejvíce od 24. června. Údaj ministerstva zdravotnictví ale zahrnuje všechna úmrtí pozitivně testovaných lidí bez ohledu na skutečné příčiny jejich úmrtí.

První úmrtí člověka prokazatelně nakaženého novým koronavirem ohlásili zdravotníci 22. března. Do konce března zemřelo 35 lidí s covidem-19. V dubnu zemřelo 206 lidí s koronavirem, tedy více než polovina všech dosavadních úmrtí. V květnu zemřelo 75 lidí, v červnu 29, červenci 34 a za srpen zatím 25 nakažených.

V pondělí vláda oznámila od září znovuzavedení povinnosti nosit roušku ve veřejných vnitřních prostorách, školách a hromadné dopravě. Mít zakrytá ústa a nos bude nutné ve všech obchodech, úřadech, na poštách a v obchodních centrech nebo v provozovnách poskytujících služby, jako je kadeřnictví, manikúra a pedikúra. Povinné budou roušky také ve společných prostorách škol, v kostelích nebo v provozovnách kulturních akcí, jako jsou kina, koncertní sály a divadla.