Policie ujistila veřejnost, že má situaci pod kontrolou a že jí momentálně nehrozí žádné nebezpečí, ani nepátrá v této souvislosti po nějaké další osobě. Oficiálně si útok vyžádal jediného mrtvého, kterým je sám útočník. Policie v Glasgow také potvrdila šest zraněných v nemocnici, včetně 42letého policisty, který je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Další zranění jsou ve věku 17, 18, 20, 38 a 53 let.

"Mohu potvrdit, že podezřelého muže postřelil ozbrojený policista," uvedl policejní velitel Steve Johnson. Později policie upřesnila, že pachatel zemřel.

Policie v anglickém Readingu
V anglickém Readingu byli ubodáni tři lidé. Policie zadržela jednoho podezřelého

Na sociálních sítích se objevily fotografie a videa zachycující přibližně 20 policejních vozů s ozbrojenými policisty. Na místě byla přítomna také záchranná služba. Policisté ozbrojení palnými zbraněmi přitom ve větším počtu vstupovali do budovy hotelu. Policejní síly také uzavřely v centru Glasgow ulice. 

"Pohotovostní síly řeší incident na West George Street v Glasgow, ulice je uzavřena, žádáme veřejnost, aby se této oblasti vyhýbala," uvedla glasgowská policie v první zprávě na svém Twitteru. 

Podle očitého svědka Craiga Milroye, který viděl policejní zásah z nedaleké administrativní budovy, odvezly sanitky z místa nejméně čtyři osoby. "Viděl jsem, jak na zemi leží muž afrického původu, neměl na sobě boty. Byl na zemi a někdo mu držel ruku na boku - nevím, jestli šlo o střelné zranění nebo bodné zranění," řekl Milroy agentuře Press Association.

Policie u parku Forbury Gardens v anglickém Readingu, kde došlo k útoku nožem s oběťmi na životech
Tři mrtví a tři pobodaní. Policie vyšetřuje útok v Readingu jako terorismus

O motivech násilného činu dosud není nic známo, Britům však okamžitě připomněl sobotní útok z jihoanglického Readingu, kde mladý Libyjec útočil nožem na lidi v parku a tři z nich zabil. Policie tento útok vyšetřuje jako teroristický čin. Ohledně dnešního incidentu ve Skotsku nicméně vyšetřovatelé veřejnost požádali, aby o pozadí útoku nespekulovala, dokud nebudou známy bližší informace.

Britská média uvádějí, že útok nožem se odehrál ve schodišťové hale hotelu. O incidentu už byli informování představitelé vlády včetně premiéra Borise Johnsona, který na twitteru napsal, že ho zpráva "hluboce zarmoutila". Skotská premiérka Nicola Sturgeonová podle BBC uvedla, že zprávy o incidentu jsou "opravdu hrozné". "Myslím na všechny zúčastněné," řekla. Vybídla také zdržet se "potenciálně škodlivých spekulací" o pozadí případu, který policie začala objasňovat.