Předchozí
1 z 5
Další
Zdroj: Youtube

Poklad na Stříbrném jezeře 

Doslova ódou na krásy Chorvatska je série koprodukčních filmů natočených podle románů Karla Maye. Všechno to odstartoval Poklad na stříbrném jezeře režiséra Haralda Reinla v roce 1962. Reinl natočil celkem pět filmů s Lexem Barkerem a Pierrem Bricem v rolích Old Shatterhanda a Vinnetoua.

Snímky Vinnetou, Vinnetou - Rudý gentleman, Vinnetou - Poslední výstřel i Vinnetou a Old Shatterhand mají společné i to, že se natáčely v chorvatských kulisách. Třeba v národních parcích Plitvická jezera, Krka či Paklenica.

Zdroj: Youtube

Šťastný nový rok 2: Dobro došli 

V chorvatské Rovinji se odehrává volné pokračování filmu Šťastný nový rok, tentokrát s podtitulem Dobro došli. Režisér Jakub Kroner nabízí crazy příběh o svatbě, která má vypuknout u „českého“ moře v Chorvatsku. Jak to tak ale u podobných komedií chodí, prakticky všechny postavy vnášejí do příprav chaos, ženy navíc zápasí se svými současnými či minulými partnery.

S kvalitou scénáře je film trochu na štíru, herci a štáb si ale natáčení v poetických lokacích bezesporu užili a kameraman Mário Ondriš vytěžil z jejich kulis líbivé obrázky. Od mořských pláží přes palubu luxusní lodi až po efektní bungalovy, skály a borové háje.

Ve filmu hrají mimo jiné Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková, Emília Vášáryová a Jiří Bartoška.

Zdroj: Youtube

Boj o moc 

Nedávno se uzavřela čtvrtá řada amerického seriálu Boj o moc z produkce HBO, v jehož středu byla rodina Royových (Logan Roy a jeho čtyři děti), která řídí jeden z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě. Seriál sledoval jejich životy poté, co se stárnoucí otec rozhodne ze společnosti odstoupit a jeho potomci zvažují svou budoucnost.

Drama, které se odehrává v New Yorku, se ovšem natáčelo i v chorvatských lokacích. Konkrétně si v něm zahrál národní park Mljet, vesnice Lumbarda na ostrově Korčula, obec Cavtat v jižní Dalmácii nebo Meštrovićův pavilon v Záhřebu.

Zdroj: Youtube

Hra o trůny 

Perla Jadranu, tedy chorvatské historické město Dubrovník, zažilo natáčení hitu Hra o trůny. Cenami Emmy ověnčený seriál, natočený na motivy knižních bestsellerů Píseň ledu a ohně George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých.

V osmi sériích kultovní fantasy se objevily třeba pevnosti Bokar a Lovrijenac. V Dům nemrtvých se proměnil Rektorský palác a svou roli sehrály i dubrovnická věž Minčeta či Pilská brána.  

Herci při natáčení seriálu Na vlnách Jadranu.Herci při natáčení seriálu Na vlnách Jadranu.Zdroj: se svolením Primy

Na vlnách Jadranu  

Před pár dny se tým v čele s režisérem Vojtěchem Moravcem pustil do natáčení šestidílného seriálu Na vlnách Jadranu. Probíhá v Chorvatsku na ostrově Brač v česko-slovensko-chorvatské produkci.

Jde o volné pokračování seriálu Pod hladinou, kde hlavní postavu – Jana Zacha – opět ztvární Matěj Hádek. Řešit bude problémy českých občanů na souši a zároveň se pokusí uzavřít svou minulost.

Po boku Matěje Hádka bude stát slovenská herečka Natalia Germani (Princezna zakletá v čase) coby záchranářka Vesna. V seriálu nebude chybět ani jeho přítelkyně Alice (Sandra Nováková), vyšetřovatelka z krajského policejního ředitelství. „První natáčecí den proběhl už koncem dubna na Vidove Gore, což je nejvyšší hora Jadranských ostrovů s výhledem na nejkrásnější pláž v Chorvatsku. Seriál se natáčí převážně v městečku Sutivan,“ řekla producentka a ředitelka výroby skupiny Prima Lucia Kršáková.