Mnohaletá lež sedmatřicetiletého Antione Tucksona začala vycházet najevo v březnu tohoto roku. Jakožto ochranka restaurace v Marylandu zavolal policii na dvě ženy, které nechtěly zaplatit za svoji útratu. 

Když zasahující policisté dorazili k restauraci, chtěl se před nimi Tuckson blýsknout a ještě před samotnou výpovědí jim ukázal falešný policejní odznak. Tou dobou byl podle federálních žalobců sedmatřicetiletý muž vybaven také policejní vestou, pistolí Glock, taserem a dokonce měl policejního psa. 

A právě čtyřnohý parťák podvodníka prozradil. Skuteční policisté začali totiž Tucksona podezřívat v momentě, kdy si všimli, že v podniku nechal svého psa, což by psovod strážců zákona nikdy neudělal. 

Hamburger.
Co to je? Ženě přivezli 31 hamburgerů za dva tisíce, záhadu vyřešila rychle

Podle federálních obžalovacích dokumentů, ze kterých čerpal deník Daily Mail, se pak falešný policista snažil muže zákona oklamat dalším podvodem. Do svého bizarního příběhu totiž zahrnul i přítelkyni, v dokumentech jmenovanou jako Nijeu Richovou, která se měla vydávat za jeho nadřízenou a měla tak dokázat, že je falešný policista skutečný. Na „místo činu“ se vzápětí dostavila v policejní uniformě, se zbraní, pouty, vysílačkou i teleskopickým obuškem. Podle dokumentů zatýkajícím policistům řekla: „Vy jste zatkli amerického maršála?“.

Hrozí mu až 13 let 

Tuckson i Richová byli 19. května obviněni a 20. května zatčeni v Marylandu, zatímco údajný policejní pes byl předán do péče oddělení pro ochranu zvířat okresu Prince George. Den po zatčení Tucksona se však Richová údajně objevila v centru pro zvířata a tvrdila, že je maršál USA, a nechala si psa vydat, píše server Unilad.

Policisté následně 20. května provedli v Tucksonově domě razii a zajistili pušku typu AR s dalekohledem a brokovnici s pistolovou rukojetí. 

Antione Tuckson není pro policisty žádným nováčkem, za obdobné trestné činy byl v minulosti obviněn již několikrát. V letech 2005 až 2009 byl například podezřelý z několik kráděží a v roce 2007 byl odsouzen ke čtrnácti měsícům vězení za nošení zbraně bez povolení.

Replika slavné stíhačky X-wing z filmové série Hvězdné války.
Jako z Hvězdných válek. Muž sestrojil stíhačku z filmu, chce pomoci Ukrajině

Tucksonovi, který je nyní opět obviněn z trestného činu držení střelné zbraně, nyní v případě odsouzení za vydávání se za maršála USA i za držení střelné zbraně hrozí až 13 let vězení. Jeho komplici Richové hrozí za vydávání se za Tucksonova nadřízeného maximálně pět let odnětí svobody.