VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

včera 20:04

Farmáři předvedli, odkud pochází mléko, jogurty nebo maso

Trutnov – Kráva není fialová? Mléko nevzniká v mlékárně? Hovězí maso je z býka? Takovým způsobem se dnes poměrně často divily děti, když si prohlížely farmu ve Voletinách. Tamní zemědělci jim ukázali, jak je to doopravdy.

včera 19:43

Soukromá pošta vznikla v Jilemnici před 180 lety

Jilemnice – Krkonošské muzeum zpřístupnilo novou, neobvyklou výstavu. Věnuje se dějinám pošty na Jilemnicku. Letos totiž uplyne 180 let od založení soukromé pošty ve městě.

včera 17:12

Krakonošova stovka má v horách tradici. I letos byla hojná účast

Vrchlabí – Dálkový pochod na sto kilometrů za čtyřiadvacet hodin se chodí v horách již od roku 1966. S různými obměnami včetně zavedení dalších tras se akce udržela dodnes.

včera 11:47

Z nevyužité školy v Hostinném bude Domov pro seniory

Hostinné - Radnice našla řešení pro další nevyužívaný objekt ve městě. Do finálních příprav se dostal projekt Domov pro seniory, který má vzniknout v bývalé základní škole ve Sluneční ulici. První klienty by mohl přivítat v polovině roku 2021. Rozhodovat o něm bude zasedání městského zastupitelstva v pondělí 25. června.

včera 10:08

Hostinné našlo kupce na zchátralou slévárnu

Hostinné - Město má velkou šanci, že získá využití pro zanedbaný areál bývalé slévárny TOS (Továrna na stroje). Zastupitelé budou rozhodovat na pondělním zasedání o prodeji investorovi, který má konkrétní představy o jeho využití.

včera 09:06

Štěrbova vila u přehrady pohostí Ebeny, Mišíka i Evu a Vaška

Bílá Třemešná – Štěrbova vila u královédvorské přehrady Les Království se po roce opět probouzí. Areál historického stavení z počátku 20. století i letos přivítá hudební špičku z domácí, ale i světové jazzové scény.

18.6.2018

Hygienici prozkoumali vzorky z vrchlabského Kačáku

Vrchlabí - Sotva dokončili roční proměnu areálu s přírodní vodní plochou ve Vejsplaších, do které investovali přes deset milionů korun, musí řešit představitelé Vrchlabí problém.

18.6.2018

Starostové na kole aneb Jak jsou na tom politici s cyklistikou

Trutnovsko - Jak často a kam nejraději vyrážejí na kole představitelé měst na Trutnovsku? Kdo z nich je propagátorem elektrokol? Jak je na tom s cyklistikou žena ve vedení radnice? Odhalila to anketa našeho týdeníku, Krkonošského týdne.

18.6.2018

Stezka v korunách stromů i přestavba Vrchlabí. Mapy.cz aktualizovaly snímky

Janské Lázně – Aktualizace leteckých snímků na serveru mapy.cz opět přinesla zajímavé snímky podkrkonošského regionu. Lidé se mohou kochat přestavbami měst a obcí, ale i trnout hrůzou třeba nad rozsahem přírodní katastrofy u Libňatova ze srpna loňského roku. Snímky pochází z loňského podzimu.

18.6.2018

Radek Jaroš přespal na Sněžce, lanovkou se svezl po padesáti letech

Pec pod Sněžkou /ROZHOVOR/ - Radek Jaroš je první český a patnáctý horolezec na světě, který zdolal všech čtrnáct osmitisícovek planety bez použití umělého kyslíku a pomoci výškových nosičů. Ke Koruně Himálaje chce přidat Korunu světa, vystoupat na nejvyšší hory všech kontinentů.

18.6.2018

Safari park počítá mláďata. U porodu jsou často i návštěvníci

Dvůr Králové nad Labem – Malé zebry Böhmovy, mláďata pakoňů, watusi, přímorožců jihoafrických nebo antilop koňských, čtvrtých největších antilop na světě. To vše mají návštěvníci dvorské zahrady možnost potkat při procházce pěším safari nebo projížďkou v Africkém safari Josefa Vágnera.

18.6.2018

OBRAZEM: Havlovka přilákala dvě stovky pochodníků

Havlovice - Desetikilometrový pochod Havlovka přilákal v sobotu 220 obdivovatelů krásné přírody, dobrého jídla a pití. Pro účastníky organizátoři připravili sedm stanovišť s občerstvením a místními specialitami, při kterých účastníci plnili různé zábavné úkoly. 

18.6.2018

Farmáři ukáží, že dnešní zemědělství už nejsou jen vidle a holínky

Trutnov - Propagace zemědělství mezi školáky. To je hlavní cíl úterního dne otevřených dveří ve firmě Farmers ve Voletinách. Tamní zemědělci proto pustí děti a mládež do stájí mezi krávy a telata, ale také za volant nejmodernějších traktorů. 

17.6.2018

Vítězku závodu horských nosičů motivovala výhrůžka k rozchodu

Pec pod Sněžkou - Molekulární bioložka, vědecká pracovnice soukromé firmy z Dolní Dobrouče Iva Dolečková byla první, kdo od startovního pokynu horolezce Radka Jaroše vynesl náklad vod a kofol od dolní stanice lanovky v Peci pod Sněžkou do cíle u České Poštovny na Sněžce. Zvládla to v čase 1 hodina, 24 minut.

17.6.2018

Statný valcíř vynesl šedesát kilo. Nesedla mu čočka a málem si dal na baňu

Pec pod Sněžkou /VIDEO/ - Zkuste si naložit na záda čtyřicet nebo dokonce šedesát kilo a vyjít s nimi schody v paneláku. Třicítka borců vyrazila s touhle zátěží, se zásobami vod a kofol pro Českou Poštovnu, od dolní stanice lanovky v Peci pod Sněžkou na Sněžku.

16.6.2018

OBRAZEM: Výtvarníci otevřeli neobvyklý ateliér vedle Uffa

Trutnov - Den otevřených ateliérů přitahuje v našem kraji velkou pozornost. V Trutnově ho členové Spolku podkrkonošských výtvarníků ještě vylepšili - svébytným (dočasným) ateliérem u Uffa. 

16.6.2018

OBRAZEM: Janek Ledecký zahrál při oslavách na náměstí

Trutnov - Společně oslavilo osm firem výročí 25 let elektrotechnického průmyslu ve městě. Kromě podnikových prezentací byly součástí pátečního programu na Krakonošově náměstí koncerty. Hlavním lákadlem bylo vystoupení známého muzikanta a skladatele Janka Ledeckého.

16.6.2018

Archiv přesouvá 3,5 tisíce metrů archiválií. Ušetří skoro milion

Trutnov – Státní okresní archiv v Trutnově se stěhuje z komerčních prostor v Náchodské ulici do budovy bývalého okresního úřadu v Horské ulici.

16.6.2018

V noci poběží orientační závod lesem celá vesnice

Mladé Buky – Všichni zájemci z krkonošského městyse se dnes vydají na noční orientační závod.

15.6.2018

OBRAZEM: Do Trutnova dorazila historie na kolech

Trutnov - Dvouetapovou jízdu veteránů uspořádal ke 40. výročí založení Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem.

15.6.2018

Výtvarníci otevřou ateliéry dokořán, předvedou se také u Uffa

Trutnov - Řezbář, fotograf, hrnčířka nebo malíř. To jsou příklady uměleckých profesí, které můžete v sobotu mezi 10. a 18. hodinou poznat hodně zblízka. Spolek podkrkonošských výtvarníků se totiž opět po roce připojil ke Dni otevřených ateliérů.

15.6.2018

Elektrická revoluce. V Safari parku lze auta už i dobít

Dvůr Králové nad Labem - Dvě dobíjecí stanice pro elektrické automobily fungují od čtvrtka ve Dvoře Králové u místní zoologické zahrady.

15.6.2018

Kejzlar na úvod dvakrát skóroval. Více se ale nadřel při sundávání dresu

Trutnov – V právě končícím ročníku Fortuna Divize C nastřílel 12 branek a střeleckou formu potvrdil i ve vstupním utkání základní skupiny Region´s Cupu. Útočník MARTIN KEJZLAR vstřelil proti výběru z Bosny a Hercegoviny druhý a čtvrtý gól, čímž výrazně napomohl ke konečnému vítězství 4:0.

15.6.2018

Šerpy vyšle na Sněžku horolezec Radek Jaroš

Pec pod Sněžkou - Fenomenální český horolezec Radek Jaroš, jediný český pokořitel všech světových osmitisícovek, odstartuje v sobotu v 10.00 od lanovky v Peci Sněžka Sherpa Cup, při kterém si horští nosiči naloží na záda čtyřicetikilový náklad (někteří dokonce šedesátikilový) a doslova s ním vysprintují na Sněžku.

15.6.2018

Pochod provede po havlovických vršcích

Havlovice – Z centra Havlovic v sobotu vyrazí pochodníci na vrcholky okolních kopců. Veřejnost po nich provede pochod Havlovka, který láká nejen na krásné výhledy do okolí, ale i na soutěže a ochutnávky místních specialit.

14.6.2018

Do republiky přiteče pět miliard z fondů EHP a Norska, půjdou i na inkluzi Romů

Pec pod Sněžkou /VIDEO/ - Pět miliard korun na investice do výzkumných projektů, vybavení zdravotnických zařízení, ochrany životního prostředí, oprav kulturních památek či na inkluzi Romů získá Česká republika ve třetím programovém období z Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska.

14.6.2018

Stuhy obcím pomáhají. Přinášejí potřebné peníze na opravy

Zlatá Olešnice – Historicky druhou stuhu získala obec Zlatá Olešnice v krajském kole soutěže Vesnice roku.

14.6.2018

Nový parfém pro slavnost Baroko naoko zrál na Kuksu rok

Kuks – V perle baroka Kuksu si lidé mohou vybírat z řady léčiv v tamní lékárně. Ale parfém? To tu ještě nebylo.

14.6.2018

Ledecký zahraje na náměstí při oslavách 25 let elektrotechnického průmyslu

Trutnov - Známý zpěvák a skladatel Janek Ledecký bude zítra od 17 hodin koncertovat na Krakonošově náměstí. 

14.6.2018

Kdo bude nejlepší ve městě? Dračí soutěž pro podnikatele začíná

Trutnov - Soutěž, která vybere nejlepší restaurace, kamenné obchody i řemeslníky ve městě, se rozjíždí.

14.6.2018

Festival v areálu Hájenka má už desetiletou tradici

Horní Kalná – Jubilejní ročník HájenkaFestu odstartuje v sobotu ráno v přírodním prostředí areálu Hájenka.

14.6.2018

Jako první v republice podávají krevní transfuzi i ve vzduchu

Trutnov - Krevní transfuze jsou obvykle pacientům podávány na plně vybavených operačních sálech při komplikovaných chirurgických zákrocích a často tehdy, když je pacient ohrožen na životě. Záchranáři v hradeckém kraji jako první v republice podávají krevní transfuzi ve vzduchu.

13.6.2018

Dubenec brojí proti potopám. Vodu chce chytat v krajině

Dubenec – Časté místní povodně a riziko eroze půdy stojí za výraznými krajinnými změnami v Dubenci. Údolní obec začala bojovat s negativními dopady klimatických změn. Radnice upravuje pozemky, které rozdělí mezemi a erozními pásy.

13.6.2018

Muzeum vydává publikaci Vladimír Junek, nežádoucí novinář

Trutnov – Muzeum Podkrkonoší pořádá zítra od 17 hodin přednášku Vladimír Junek, nežádoucí novinář. Stejnojmennou publikaci, kterou muzeum vydává, představí novinářova vnučka Vladimíra Junková, redaktorka České televize.

13.6.2018

Seriál Deníku: Dobové snímky najdete tentokrát z obce Suchovršice

Suchovršice – Letos si připomínáme sté výročí vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Krkonošský deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V dalším dílu seriálu nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Suchovršice.

13.6.2018

Přírodní koupání ve Vrchlabí mají hotové, je čas na bazén

Vrchlabí - Radnice ve Vrchlabí si odškrtla první polovinu z plánovaného zásahu do přírodního areálu Vejsplachy. Na roční proces zevrubných oprav a modernizace prostředí rybníku Kačák, do kterého vložila přes deset milionů korun, naváže výrazně nákladnější investicí.

13.6.2018

Chotěvičtí si po celý den připadali jako na francouzském venkově

Chotěvice – Milovníci vína, sýrů, levandule, šansonu a především života si užívali akci u kostela sv. Petra a Pavla v Chotěvicích.

13.6.2018

Pět obcí z regionu uspělo v krajské soutěži Vesnice roku

Trutnovsko – Dvě stuhy, stříbrná a bronzová pozice v celkovém pořadí a jedna Cena hejtmana. Pět ocenění z krajského kola soutěže o titul Vesnice roku míří do našeho regionu.

13.6.2018

Hazard vadí také v Žacléři. Skončí

Žacléř - Mnohé radnice stále řeší budoucnost hazardu. Jako poslední ho teď zakázali i zastupitelé v Žacléři. Připojili se ke Dvoru Králové nebo Úpici.

12.6.2018

Měli přes dvě promile, přesto řídili

Dvůr Králové nad Labem - Opilců za volantem neubývá. Spíš naopak. Potvrzením jsou další dva opilí muži, které policie přistihla ve městě při řízení auta. Oba nadýchali přes dvě promile.

12.6.2018

Tým malých kuchařek z Trutnovska si do Prahy přijel pro zlaté vavříny

Velké Svatoňovice – Prvenství v celostátním finále kuchařské soutěže Zdravá 5 získal tým Květinky ze Základní školy Velké Svatoňovice.

12.6.2018

Na lázeňské Kolonádě vystoupí Ivo Šmoldas

Janské Lázně – Nejen lázenští pacienti, ale i veřejnost se může zítra od 19.30 hodin pobavit na Kolonádě.

12.6.2018

Kříž s naříkající dívkou od knížete Schwarzenberga vypátrali pod zemí

Rudník - V Rudníku vypátrali pod zemí část kamenného kříže z roku 1756, který nechal vystavět tehdejší majitel panství, kníže Josef von Schwarzenberg.

11.6.2018

Lesnická akademie má nové stroje pro školní výuku

Trutnov – Dva nové těžebně-dopravní stroje John Deere za téměř 23 milionů korun má nyní k dispozici zdejší Česká lesnická akademie. Harvestor a vyvážecí traktor se stanou od září součástí praktické výuky.

11.6.2018

Malí architekti kreslili, jak by si představovali svou školku

Zlatá Olešnice – Se zajímavým nápadem se chce popasovat obec Zlatá Olešnice. V budově, kde dříve sídlila škola, se rýsují plány na zřízení dětské skupiny Zlatíčka.

11.6.2018

Trutnovská sochařka a slévárna z Horní Kalné pomohli vrátit Hradci legionáře

Trutnov - Do Hradce Králové se takřka po osmdesáti letech vrátil pomník legionářů. Bronzovou sochu vytvořila trutnovská sochařka Paulina Skavova, sochu a reliéf odlila umělecká slévárna HVH z Horní Kalné.

11.6.2018

Zemřel lavinový expert a záchranář Valerián Spusta

Špindlerův Mlýn – Smutná zpráva dorazila z Krkonoš. Ve věku 86 let zemřel odborník na lavinovou problematiku, záchranář Valerián Spusta. O skonu své legendy informovala Horská služba.

11.6.2018

Kultovní Nový Hrádek a hurá do Prahy. Sokoly mobilizuje slet

Trutnov – Poslední přípravy, regionální slety a závěrečné pilování choreografií. Sokolové z celé republiky se po šesti letech chystají na 16. celostátní slet v Praze, na němž na začátku července uctí také výročí založení Československa.

11.6.2018

O makronkách a životě s cukrářkou

Trutnov – Kdo ještě neochutnal makronku, má příležitost zítra od 17 hodin v Městské knihovně na Krakonošově náměstí.

10.6.2018

OBRAZEM: Pivofest přilákal na náměstí davy

Trutnov - Sobotní pivní slavnosti proměnily Krakonošovo náměstí v jednu velkou párty. Jako každý rok se i při letošním pivofestu hlavně pilo a zpívalo. Bylo z čeho vybírat, jak mezi pivními značkami, tak mezi účinkujícími. Největší úspěch sklidili Bára Poláková, Vladimír Mišík s ETC a Police Symphonic Orchestra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT