VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

včera 16:37

Někdo ucpal hráz a zabil tím osm kriticky ohrožených mihulí potočních

Mladé Buky - Neznámý pachatel ucpal na Zlatém potoce hrázku, čímž způsobil téměř nulový průtok na spodním toku. Zahynulo kvůli tomu nejméně 8 larev mihule potoční (Lampetra planeri), nejvzácnějšího vodního obratlovce krkonošských toků. Novinářům to dnes oznámili ochránci přírody.  

včera 11:32

Betlém slaví výročí. Hrabě Špork se potká s Krakonošem

Dvůr Králové nad Labem - Tři stal let uplyne v letošním roce od založení Braunova Betléma v lesích mezi Kuksem a Dvorem Králové. Jedinečná památka, kterou do živého skalního masivu vytesal Matyáš Bernard Braun, je v současné době jedním z nejnavštěvovanějších míst východočeského regionu.

včera 10:25

Tankodrom mizí. V Kohoutově se lidé dočkají nové cesty

Kohoutov – Rekordně děravá silnice v Kohoutově prochází rekonstrukcí. Oprava, po které místní lidé volali desítky let, odstartovala na začátku týdne a potrvá do listopadu. Výměna asfaltového povrchu i podloží po letech konečně vyřeší nářky občanů.

14.8.2018

Symbolický pramen Labe vyschnul, řeku to neovlivní

Krkonoše - Vyschlý pramen Labe na Labské louce zveřejnil v pondělí ve svém videu na facebookovém profilu uživatel Luděk Bouška. Amaterské video ukazuje vyschlé koryto, jímž jindy voda teče a poukazuje na smradlavou břečku ve skruži.

14.8.2018

OBRAZEM: Maršovská pouť s Hudbou Praha i Švihadlem

Horní Maršov - Byl to nářez. Tak komentovali účastníci letošní Maršovské pouti koncert Hudby Praha na náměstí v krkonošské obci. 

14.8.2018

Hana Hindráková dokončuje nový román z afrického prostředí

Trutnov - Hana Hindráková, spisovatelka pocházející z Trutnova, dopisuje další román. Bude opět z afrického prostředí a nese název Nezlomný.

14.8.2018

Kraj hodlá podpořit budování dalších cyklotras

Trutnov – Z Královéhradeckého kraje potečou zřejmě i do místního regionu peníze na budování dalších cyklotras.

13.8.2018

Letní běžkaři přispěli na hendikepovaného chlapce ze Rtyně v Podkrkonoší

Havlovice – Už poosmé se sešli u havlovické šiškovny recesisté, kteří se v letošním nadstandardním parnu poměřili v letním běhu na běžkách.

13.8.2018

Policie hledá tatrovku, měla ulomit závoru na železničním přejezdu

Hostinné - Policisté pátrají po nákladním vozidle Tatra 815, které mělo ulomit kus železniční závory v Chotěvicích.

13.8.2018

Srpnové Perseidy uchvátily noční pozorovatele

Úpice – Mezi půlnocí a čtvrtou hodinou raní lidé mohli pozorovat pohyb až 70 meteorů za hodinu. Právě v té době totiž vystoupalo nejvýš souhvězdí Persea.

13.8.2018

Vrchlabská partička lyžařů vyráží v létě na běžky do Oceánie

Vrchlabí - Před rokem závodili v maratonu na běžkách na konci světa v Ohňové zemi, letos se vydají k protinožcům.

13.8.2018

Na hřebínek dostávají máslo, do jídla kopřivy

Kohoutov - Jaroslav Balcar z Libňatova patří mezi chovatele už od školních let. „V páté třídě jsem začal chovat holuby kvůli kamarádovi. Pořád jsem nechápal, co na nich vidí, a tak jsem se do nich dal taky,“ vzpomíná.

12.8.2018

Nejhezčí kohout je Američan, kokrhá ve čtyři ráno

Kohoutov /FOTO, VIDEO/ - Loňská Lidová řemesla v Kohoutově odvála vichřice. Na oblíbenou akci v obci u Dvora Králové ale lidé nezapomněli, letos jich přišlo 6505 platících, tedy ve věku od 15 do 70 let.

12.8.2018

Janek Ledecký a líbající se snoubenci byli hvězdami pivních slavností

Vrchlabí /FOTO, VIDEO/ - Krkonošské pivní slavnosti mají lidé rádi, a proto také při sobotním 21. ročníku naprosto zaplnili vrchlabské náměstí TGM, přilehlé ulice a zámecký park. Užili si povedený pivní mejdan, mixovaný pestrým koktejlem dobré hudby a přehlídkou regionálních i republikových pivovarů.

12.8.2018

Kdo chce být starostou Trutnova? Adamec kandiduje, zuby si brousí i další

Trutnov - Říjnové komunální volby rozhodnou, kdo bude řídit město Trutnov v příštích čtyřech letech.

11.8.2018

Největší šelmy ostrova Madagaskar mají mláďata po osmi letech

Dvůr Králové nad Labem - Hbitým a elegantním šelmám, fosám madagaskarským, se ve dvorském safari parku narodila po osmileté přestávce dvě mláďata. Od začátku tohoto týdne je mají poprvé možnost vidět i návštěvníci.

11.8.2018

Afričané v Safariparku uchvacují bezprostředností

Dvůr Králové nad Labem - Taneční skupina IYasa završuje v těchto dnech letošní turné po České republice, zahájené 8. července v Třeboni.

10.8.2018

Na Svatovavřineckou pouť se vyráželo v pláštěnkách, Klausovi šli na kyselo

Pec pod Sněžkou - Cestu od kapličky v Peci pod Sněžkou přes Obří důl na Sněžku pokropil v pátek ráno poutníkům při Svatovavřinecké pouti vydatný déšť. Vystřídal pařáky předchozích dní a donutil účastníky vytáhnout pláštěnky. Odměnou jim bylo zdolání nejvyšší české hory a mše svatá pod širým nebem vedle kaple sv. Vavřince.

10.8.2018

Kohoutov se tradičně stane centrem pozornosti v regionu

Kohoutov – Malá obec na Královédvorsku bude v sobotu jako každý rok touto dobou od 9 do 17 hodin doslova praskat ve švech. Konají se zde totiž Slavnosti lidových řemesel.

10.8.2018

Osudy sudetoněmeckých křesťanů připomene výstava

Horní Maršov – Výstava Svědkové lidskosti – Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 – 1945 bude v sobotu zahájena v prostorách obecního úřadu.

10.8.2018

Na Pomezkách se potká otevření stezky disidentů s mítinkem komunistů

Malá Úpa - V Malé Úpě pokřtí 25. srpna stezku disidentů. O pár metrů vedle zavlají rudé prapory při mezinárodním setkání levicových sil, které pořádají trutnovští komunisté.

10.8.2018

Jako v Alpách. Horské chalupy kvetou

Malá Úpa - V krkonošské Malé Úpě šperkují horské chalupy kvůli soutěži o nejhezčí květinovou výzdobu.

10.8.2018

Říjnové komunální volby rozhodnou, kdo bude řídit Trutnov příští čtyři roky

Trutnov - Ivan Adamec vede město stabilně od roku 1998 a jako lídr kandidátky ODS se rozhodl jít do voleb také letos.

9.8.2018

Čas pouťových radovánek. Svatý Vavřinec inspiroval Jilemnici

Jilemnice - Druhý ročník Svatovavřinecké pouti se uskuteční v sobotu od 8 do 17 hodin v Jilemnici u kostela svatého Vavřince. Své výrobky nabídnou známí prodejci z farmářských trhů.

9.8.2018

Vrchlabské náměstí zaplní pivní slavnosti

Vrchlabí - Letošní Krkonošské pivní slavnosti se uskuteční v sobotu na náměstí TGM ve Vrchlabí. Hlavní hvězdou 21. ročníku bude zpěvák Janek Ledecký. Jeho koncert začne ve 20.30. "Ve Vrchlabí jsme samozřejmě hráli, ale na pivních slavnostech ještě ne. Trénujte! My budeme ve vrcholné formě," vzkazuje Janek Ledecký.

9.8.2018

Horští nosiči chtějí atakovat historický výkon a vynést na Sněžku víc jak 160 kg

Pec pod Sněžkou - V březnu 1944 vynesl profesionální horský nosič Robert Hofer z tehdejší Obří boudy na Sněžku 160 kg těžkou ocelovou rouru pro tamní meteorologickou stanici. Jeho rekordní výkon se pokusí překonat na stejné trase v sobotu 18. srpna odpoledne slovenský šerpa Vladimír Hižnay a pravděpodobně také Zdeněk Pácha z Bašky u Frýdku-Místku.

9.8.2018

Tropy vrcholí, požárů v kraji přibývá. V pátek snad zaprší

Královéhradecký kraj - Čtvrteční den bude ve znamení tropických teplot. Na východě Čech se místy mohou vyšplhat až k 38 stupňům Celsia.

8.8.2018

Nejdřív Ledecký na pivním mejdanu, pak Berlínská filharmonie v klášteře

Vrchlabí - Velké, žánrově odlišné hudební události zažije Vrchlabí.

8.8.2018

Křížek v Suchém dole září novotou

Horní Maršov - Každý opravený prvek kulturního dědictví je vítanou iniciativou. Kompletní rekonstrukce se dočkal díky péči Správy Krkonošského národního parku 156 let starý litinový křížek v Suchém dole pod Rýchorami.

7.8.2018

Nutriční terapeutky pomáhají skladbou jídelníčku k uzdravení

Janské Lázně /ROZHOVOR/ - Se zážitkovými akcemi pro osvětu správného stravování začali v Dětské léčebně Vesna v Janských Lázních. Chtějí zajímavou formou inspirovat děti a jejich doprovod ke zdravému životnímu stylu v oblasti výživy.

7.8.2018

U Žacléře chovají lva ve středověkém hradu

Žacléř - Pumu, lva, lvici a nově i tygra chová soukromý majitel nevšední pevnosti v Černé Vodě u Žacléře.

6.8.2018

Žáci Libora Fišera mají koncert

Jilemnice – Úterním kytarovým koncertem ve sloupové síni Krkonošského muzea vyvrcholí kytarový kurz. Ten ve městě pořádal v uplynulých pěti dnech pro řadu zájemců Společenský dům Jilm.

6.8.2018

Vlčici museli v Krkonoších uspat narkotizační střelou. Je v Safari Parku

Špindlerův Mlýn – Dramatický vývoj se dnes strhl kolem mladé vlčice, která byla v pátek vypuštěna do volné přírody z ovčí ohrady, do níž se chytila. Radost zoologů z přítomnosti vlka v Krkonoších vystřídaly starosti.

6.8.2018

Mši v Chotěborkách před koncertem celebroval Dominik Duka

Vilantice - V rámci 24. Hudebního léta, které se koná v části obce Vilantice - Chotěborky, se v sobotu uskutečnila mše celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou.

6.8.2018

OBRAZEM: To byly bouráky! Ve Vrchlabí se potkali majitelé amerických aut

Vrchlabí - Krkonoše Amerikou, to bylo setkání majitelů amerických vozidel ve Vrchlabí.

6.8.2018

Vydejte se do Afriky. Jedna je ve Dvoře Králové, jen kousek od Labe

Safari ve Dvoře Králové plní významnou osvětovou činnost doma, ale je důležité v celosvětovém měřítku. Pro někoho jsou zoologické zahrady jen komerčním tahem na branku a vyděláváním na sociálně únosném utrpení zvířat, pro jiné jsou poslední kapkou naděje v krutém moři pytláků, cirkusů a lidského zabírání přirozených teritorií.  

6.8.2018

O psí hotely je v létě velký zájem. Většina penzionů v kraji hlásí plno

Trutnov - Kvůli horku si zvířecí hosti dovolenou moc neužijí. Tropické dny raději tráví ve stínu.

4.8.2018

Novinku na Portáškách vidělo šest tisíc lidí, turisty rekordně lákají koloběžky

Krkonoše - První polovina léta přivedla do východních Krkonoš rekordní počet návštěvníků. V meziročním srovnání je návštěvnost vyšší zhruba o pět procent. Uvedli to zástupci SkiResortu Černá hora - Pec.

4.8.2018

Porciunkule v Hostinném zahájena, 352. ročník se rozjel

Hostinné - I když Porciunkule 2018 byla oficiálně zahájena až v sobotu v dopoledních hodinách, tak návštěvníci se bavili v Hostinném již v pátek.

4.8.2018

Ve Vysokém připomínají lékárnu, která vyletěla do vzduchu, i kufřík z Postřižin

Vysoké nad Jizerou – Byl to prý tehdy v roce 1834 doslova ohňostroj, který byl vidět až u Jičína. Nepřinesl ale pranic zábavy. Ve Vysokém nad Jizerou vypukl 29. července ničivý požár, při kterém vyhořela valná většina tehdy ještě ze dřeva vystavěného města.

4.8.2018

OBRAZEM: Náměstí Míru se proměňuje

Vrchlabí - Rozsáhlá rekonstrukce vrchlabského náměstí Míru je v plném proudu. Investiční akce za 37 milionů korun již má za sebou hlavní etapu, přeložení silnice, která se o prázdninách otevřela v nové podobě motoristům. Pokračují práce na chodnících, vodním prvku, plochách v okolí kostela a výsadbě zeleně, které dodají prostoru novou tvář. 

4.8.2018

Vlka není třeba se bát. Je velice plachý, říká Jakub Kašpar

Vrchlabí - Loni narozenou vlčici, která se nedokázala dostat z ohrady chovatele ovcí na Vrchlabsku, se podařilo vrátit zpět do volné přírody. Správci Krkonošského národního parku tak učinili po potvrzení faktu, že se skutečně jedná o mladou samici vlka, odebrání vzorků trusu na genetickou analýzu a pořízení fotodokumentace.

3.8.2018

Brána cestou na Sněžku patří Nezastavitelným

Pec pod Sněžkou – Návštěvníci hor, kteří vyrazí v sobotu a neděli do Pece pod Sněžkou, pomůžou 21 handicapovaným z projektu Nezastavitelní.

3.8.2018

Trutnov opraví Nádražní most a chodníky v Horním Starém Městě

Trutnov - Technické služby provedly během letních měsíců po městě opravy za více než devět milionů korun.

3.8.2018

Vlci v Krkonoších zaútočili na ovce

Krkonoše /FOTO, VIDEO/ - Chovatel ovcí našel v ohradě s ovcemi živou přes rok starou vlčici.

3.8.2018

Úmorná vedra budou pokračovat. Mírné ochlazení přijde až v neděli

Česko dnes čeká další velmi teplý den. Venkovní teploty podle meteorologů opět překročí tropickou třicítku, maxima by měla znovu atakovat 36 stupňů Celsia. Stejné vedro očekává Český hydrometeorologický ústav i v sobotu, v neděli by se mělo o čtyři stupně ochladit. 

2.8.2018

Americké káry opět míří do Vrchlabí

Vrchlabí - Město zaplní o víkendu americká vozidla. Sraz mají v pátek v kempu Vejsplachy, kde začne v 16.00 exhibice US armádní techniky.

2.8.2018

Porciunkule pokračuje v železné tradici, na radnici promluví o půlnoci obři

Hostinné - První srpnový víkend bude patřit jako obvykle v Hostinném oblíbené slavnosti, která do města přiláká tisíce návštěvníků. Porciunkule nabídne celou řadu žánrově rozmanitých kapel a interpretů.

1.8.2018

OBRAZEM: Žně začaly v předstihu

Horní Kalná - Také v Horní Kalné začali zemědělci sekat obilí s týdenním předstihem. Žně letos mají dřívější začátek kvůli nástupu vysokých teplot.

1.8.2018

Fanfán Tulipán je kanec. Francouz zplodil devět mláďat

Dvůr Králové nad Labem - O nové přírůstky je bohatší skupina primátů ve Dvoře Králové. Narození mláďat hlásí tlupa drilů černolících, které chová safari park jako jediná zahrada v ČR a na Slovensku. Rozrostla se i sestava lemurů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT