Ten je nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším z pestré nabídky vzdělávacích programů pro školní kolektivy. Začíná hodinovou přednáškou zoolektora, který studenty v Pavilonu Africká savana studenty seznámí s unikátním biotopem savany a zvířaty zde žijícími. K programu dostávají žáci také pracovní listy, které je možné vyplnit přímo v zoo, nebo s nimi pracovat později ve škole.

„Vzhledem k tomu, že v Africkém safari lze spatřit téměř všechna nejznámější zvířata savany připravila zoo speciální nabídku. Školní kolektivy, které přijedou vlastním autobusem, si mohou objednat realizaci programu přímo v Safari, a to za stejnou cenu, jako když probíhá program v pavilonu, tedy pro skupinu do 25 dětí za 175,- Kč, skupinu nad 26 dětí 350,- Kč plus vstupné dle ceníku. Po příjezdu do zoo nastoupí lektor přímo do autobusu, kterým škola přijede. Během projížďky po Safari mezi volně vypuštěnými zvířaty představí žákům a studentům jednotlivá zvířata," upozornila mluvčí zahrady Jana Myslivečková.

Program je nutné předem objednat na www.zoodvurkralove.cz v sekci pro školy a do poznámky uvést, že jde o objednávku programu přímo v Africkém safari vlastním autobusem. Nabídka platí pouze do konce září.