„Myslím, že tolik lidí na fotbale v Dolní Branné ještě nikdy nebylo,“ potěšila rekordní návštěva hlavní organizátora nedělní akce a jednoho z místních trenérů Petra Marčíka. Fotbalový klub Sokol Dolní Branná pořádal atraktivní zápas se slavnými hosty ve prospěch tříletého Šimona Švece z Vrchlabí, který se narodil s vadou na srdíčku a byl mu diagnostikován Downův syndrom, a vrchlabské Diakonie ČCE - středisko Světlo. O přestávce fotbalového zápasu jim organizátoři a zástupci Amfory s jejím šéfem Petrem Salavou předali šeky na 30 tisíc korun.

To je proměna. Chátrající historickou roubenku pocházející z roku 1747 proměnila Dolní Branná v Muzeum lyžování.
Od Hanče po Samkovou. Dolní Branná proměnila zvadlou roubenku v Muzeum lyžování

Amfora porazila starou gardu Dolní Branné 5:3. V utkání zářil v jejím útoku Roman Šebrle, který dva góly dal a na další přihrál. Jednou se trefili i Jakub Kohák, Tomáš Panenka a tenor Jakub Rousek, sólista opery Moravského divadla v Olomouci. Za domácí skórovali dvakrát Luboš Dědek a jednou Vratislav Lánský.

Bez střeleckého úspěchu zůstal herec Roman Skamene, který nastupuje za Amforu už od roku 1977 a je jejím historicky třetím nejlepším střelcem se 169 góly (prvenství drží Karel Vágner s 278 brankami). Naopak vůbec poprvé nastoupil za Amforu režisér a herec Tomáš Magnusek.

V neděli hrála v Dolní Branné fotbal pražská Amfora, tým známých osobností.V neděli hrála v Dolní Branné fotbal pražská Amfora, tým známých osobností.Zdroj: Jan Bartoš

Amfora, kterou založil moderátor Petr Salava v roce 1974, odehrála v neděli v Dolní Branné už svoje 739. utkání. Bylo však jedno z posledních, příští rok totiž ukončí po padesáti letech činnost. V sobotu 24. června se představí v Pěnčíně u Turnova, letos ji čekají ještě další čtyři zápasy. Úplně ten poslední sehraje 28. září 2024 ve Vrbičanech na Kladensku.

Vizualizace sportovní haly, kterou chce postavit obec Dolní Branná.
Dolní Branná chce stavět sportovní halu u kostela, prodá dvacet parcel na domky

„Věděli jsme, že přijede řada známých osobností, které přilákají lidi. Počet diváků předčil naše očekávání. Za nás hrála stará garda s hráči 50 plus, měli jsme v sestavě tři mladší výjimky ve věku 47 let. Akci jsme připravovali dva měsíce, byla to mravenčí práce velkého množství lidí a já jim za to strašně moc děkuji,“ řekl hlavní organizátor Petr Marčík. Podle něj je fotbal v Dolní Branné na vzestupu. „Hrajeme nejnižší soutěž, ale rádi bychom postoupili do okresního přeboru. Jak říkáme - z pralesa do lesa,“ dodal s úsměvem.

Jedním z míst, kde se radary objeví, bude Rudník - Javorník. Zatím tam sledují řidiče informativní měřiče rychlosti.
Novinka pro řidiče, na Vrchlabsku budou měřit rychlost radary. Kde se objeví?