Obchodníci tak museli zboží, které jde jindy hezky na odbyt, uklidit z regálů do skladů. Hlídky policistů a městských strážníků kontrolují v restauracích dodržování prohibice. Už se v regionu provedlo více než 1200 kontrol. Konzumace tvrdého alkoholu však zakázána není. Zeptali jsme se tedy, zda mají lidé strach strach dát si „panáka".

Olga Abštejnová, Trutnov:
„Alkohol nepiji, takže mi vůbec nevadí, že je prodej zakázaný. Jen se divím lidem, kteří si pro to musí dojet třeba do Polska, když se neví, jestli to je bezpečné nebo ne. Nestojí to za to."

Roman Klempíř, Trutnov:
„Tvrdý alkohol nepiji, takže je mi to jedno. Prohibice nic nevyřeší. Na lidech je, jestli si alkohol koupí. Já bych to na nich nechal. A jinak z jednoho panáka člověk neoslepne."

Andrea Bímanová, Trutnov:
„My alkohol pít nemusíme, a když se sejdeme jako parta, tak si dáme nejvýš nějaký ten Berentzen. Upřímně řečeno, prodej tvrdého pití bych nejradši zakázala úplně."

Vlastimil Kothánek, Trutnov:
„Kdyby nebyla prohibice, tak bych si třeba Božkov asi dal. Značkových lahví bych se nebál. Teď pijeme pivo, nevadí nám to. Ale myslím, že zákaz prodeje nic nevyřeší."