Na horách pokračuje lyžařská sezona v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně, oba skiareály budou v provozu až do Velikonočního pondělí 18. dubna. Podle aktuálních informací SkiResortu Černá hora - Pec jsou lyžařské podmínky stále velmi dobré. Po ochlazení v průběhu týdne a čerstvém sněhu je na sjezdovkách víc než 70 centimetrů sněhu.

Na hřebenech hor je podle Horské služby Krkonoše 80 až 120 cm sněhu. Na ledovou krustu napadlo za posledních 24 hodin 20 cm nového sněhu v kombinaci s jihozápadním větrem.

Typický obrázek během lyžařské sezony v Malé Úpě. Centrální parkoviště je obsazené. I proto obec uvažuje o parkovacím domě.
I po zákazu pro karavany je aut v Malé Úpě moc, uvažuje o parkovacím domě

Na Sněžce v úterý zhruba hodinu po půlnoci podle meteorologů dosáhl vítr v nárazu rychlosti 128,5 km/h (35,7 m/s), tedy síly orkánu. Hranice orkánu je 118 km/h. Oba úseky kabinové lanovky jezdí v dubnu kvůli pravidelné jarní odstávce jen o víkendech a od 15. do 19. dubna. Dopoledne dosahoval vítr na Sněžce rychlosti přes 90 km/h.

Meteorologové na úterý v Krkonoších předpovídají většinou zataženo, občas slabé sněžení, postupně nad 1100 metrů srážky sněhové, večer srážky jen místy. Nejvyšší denní teploty mají být nad nulou, mezi jedním až čtyřmi stupni Celsia. Vítr by měl během dne slábnout.

Takhle to dnes vypadá v horském penzionu Lesní zátiší v Malé Úpě, kde při lednovém požáru vyhořely pokoje v podkroví.
Byl to šok a bezmoc, hasiči byli skvělí, vrací se k požáru šéf horského penzionu