V ulicích města se objeví sedm nových vozů: tři kloubové autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn a čtyři krátké elektrobusy. V provozu zůstanou tři starší autobusy na plyn, které tak doplní flotilu na celkem deset vozů. Zkušebně budou jezdit po městě od konce ledna. „Ostrý provoz zahájí až v úterý 5. února,“ oznámil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Sedm nových autobusů stálo přibližně 83 milionů korun. Provozovatel MHD, společnost Arriva Východní Čechy, využila na jejich pořízení vysokou dotaci Evropské unie, pokryje 85 procent nákladů. Vozy budou jezdit v barvách Arrivy s grafickými prvky Trutnova. „Díky novým technologiím bude městská hromadná doprava mnohem šetrnější k přírodě. Elektrobusy jsou navíc velmi tiché,“ ocenil Ivan Adamec.

Dojde rovněž k podstatným změnám v odbavovacím systému. Jízdenky půjde nově hradit platební kartou. Nejprve jen jednoduché jízdné, postupně ale i tzv. časové kupóny. Dosud používané dopravní karty Osnado už nebudou sloužit jako elektronická peněženka.

Provozovatel MHD v Trutnově, společnost Arriva Východní Čechy, postavila v Poříčí dobíjecí depo pro elektrobusy. Nové kloubové autobusy na stlačený zemní plyn už má, čeká na dodání vozů na elektrický pohon.
Dobíjecí areál pro elektrobusy za dvacet milionů je hotový, čeká na dodání vozů