Je jedním z pěti navržených na toto ocenění. Odborná komise jej nominovala za realizaci série výjimečných staveb v posledních letech. Kromě zmíněného Krtka má být autor oceněn také za rodinný dům Chameleon a za novátorské a experimentální přístupy a zadání ve výuce na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Připomeňme, že unikátní budova Krkonošského centra environmentálního vzdělávání vznikla vedle stávající administrativní budovy Správy Krkonošského národního parku a rozšiřuje nabídku vzdělávacích aktivit směrem k veřejnosti. „Nový objekt je místem k pořádání veřejných přednášek a konferencí. K tomu slouží přednáškový sál s kapacitou 76 míst a 2 bezbariérová místa pro imobilní posluchače. Díky použití širokoúhlého plátna a prostorového zvuku má parametry malého kinosálu," připomíná mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

K samotné výuce slouží laboratoř a učebna. Přímý kontakt teoretické a praktické části výuky hraje při vzdělávání důležitou roli. Proto je laboratoř součástí prostoru učebny.

„Do laboratoře se vejde šestnáct studentů a do učebny dokonce třicet. V objektu je dále také výstavní prostor, knihovna, ekoporadna a parkovací stání pro klienty. Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání má ambice stát se skutečným centrem nejen pro obyvatele Krkonoš, ale také jedním z obdobných evropských center, zaměřených na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu," dodává mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.