V knihovně představí nový román Smrtící byznys, jehož hlavním tématem je problematika falešných léků. Představitelka románu Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které
dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemůže tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty. Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe. Tolik stručný děj románu, o němž se dnes na besedě bude mluvit.

Ale nejen o něm. Před několika týdny se autorka Hana Hindráková vrátila z Keni. Byla tam již pošesté a tato africká země ji inspirovala k napsání již čtyř románů – Děti nikoho, Karibu Keňa, Očarovaná, Dobrovolnice. I tentokrát tam hledala inspiraci pro novou knihu. Kromě toho navštívila Ngongské hory, vylezla na kráter Mount Longonot a podívala se do přímořské Mombasy i ke Kilimandžáru. Tentokrát se místo rozvojové pomoci věnovala obchodu. „Myslím si, že obchod je jedinou cestou, jak pomoci Africe postavit se na vlastní nohy,“ zdůraznila. Čtenáři se mohou těšit nejen na vyprávění a promítání fotografií z její poslední cesty, ale i na originální keňské šperky od skupin žen z nairobských chudinských čtvrtí.