Šťastný se 13. ročník stal pro Milana Zaleše, který dokázal obhájit loňské prvenství. Vybojoval si tak právo účasti na únorové světové soutěži ve Finsku.
„Účast ve Finlandia Vodka Cupu je mezi barmany pre〜stižní záležitostí. To potvrzuje i počet účastníků. Do letošního ročníku se zapojilo 50 barmanů z celé České republiky, včetně několika ze Slovenska. Na ledový bar ve finále však postavili své drinky jen ti, jejichž přihlášené originální koktejlové recepty porota během loňského podzimu označila za nejnápaditější,“ říká Romana Coufalová ze zastupující agentury Double-U PR.

Také letošní ročník se konal v lehkém otevřeném stanu pod otevřeným nebem a přinesl nevšední kombinace nápadů, originálních spojení ingrediencí i atraktivní podívanou pro přihlížející. Ovšem vítěz mohl být jen jeden. Barmani se předvedli v disciplínách aperitiv, long a quick mix drink, příprava drinku z předepsaných ingrediencí v limitu do 5 minut. V boji o světové finále přesvědčil porotu v čele s hlavním rozhodčím Markku Raittinenem, brand ambasadorem Finlandia Vodky, o své výjimečnosti již zmíněný Milan Zaleš.

„Jsem strašně rád, že se mi vítězství podařilo obhájit, byl to můj cíl. Dostat se do finále dvakrát za sebou je úplně nejvíc, co se mohlo stát. Doufám, že se mi letos podaří ve Finsku umístit líp než vloni, můj cíl je do pátého místa,“ sdělil své pocity Milan Zaleš, pracující v pražském Bugsy´s baru.

Po celou dobu konání finále barmany se zájmem sledovaly stovky přihlížejících. Návštěvníci Cupu i milovníci sjezdovek se rádi zastavili u ledového baru, nejen podpořit barmany, ale i na vlastní kůži poznat chutě nejrůznějších hot drinků. Pro ty ambicióznější byl připraven Beginner Cup – soutěž amatérů, ve které si mohli vyzkoušet, jak se cítí sami finalisté před zraky odborné poroty i přihlížející veřejnosti.