Prvoligový tým basketbalistek Kara ve středu dopoledne rozdával radost. Tentokrát ale ne svou hrou, ale kuchařským uměním.

Napekly cukroví

Během posledního ligového utkání v uplynulém kalendářním roce s Karlovými Vary se mohli diváci zapojit do charitativní akce. Hráčky upekly cukroví a sladkosti.

„Cena byla symbolická a vše, co diváci zaplatili, šlo na charitativní účely. Samozřejmě bylo možné přispět i vyšší částkou, než jednotlivé produkty stály. Těch bylo několik druhů, holky totiž pekly po dvojicích," objasnil zajímavou akci manažer Kary Jan Braun a zdůraznil: „Velmi nás potěšilo, že naše hráčky přišly s touto myšlenkou, navíc ještě přidaly desetikorunový příspěvek za každou prodanou vstupenku." Celkem se tak povedlo vybrat v charitativní akci 9026 korun.

Ve středu navštívil tým Kary Trutnov Mateřskou školu Speciální v ulici Na Struze. Na programu bylo předání výtěžku z této charitativní akce.

Hráčky se také seznámily s jednotlivými třídami školky, kterou navštěvuje 75 dětí. „Nechyběly společné soutěže dětí a ligových hráček. Každé oddělení si připravilo pro holky dárek, celý tým byl z návštěvy Mateřské školy Speciální nadšený," uvedl manažér Jan Braun. Pro vedení mateřské školky to bylo příjemné překvapení. A to dvojnásobné. „Poprvé nás hráčky překvapily, že si pro akci vybraly naší školu. A podruhé nás potěšila vybraná částka, to jsme skutečně nečekali," uvedla ředitelka speciální školky Na Struze Daniela Kranátová.

Prohlédly si školku

Školka se snaží, stejně jako každé jiné, získat sponzory. Proto je aktivní přístup basketbalistek velice potěšil. „Návštěva se líbila hráčkám, i dětem. Prošly si všechna naše oddělení, měly možnost se seznámit s tím, jak školka funguje," doplnila ředitelka Kranátová.

Zdejší školka je nejstarší ve městě. V roce 1973 vznikla první speciální třída pro děti s vadami řeči. V roce 1995 získala škola právní subjektivitu a statut Speciální mateřské školy pro děti s více vadami. Pomáhají tu i dětem s autismem. V současné době má zařízení sedm tříd.