Žákům, hasičům, sokolům i veřejnosti tak je k dispozici 50 metrů dlouhá běžecká dvoudráha, doskočiště, hřiště o rozměrech 11 x 20 metrů i dva přístřešky. Dále byly vybudovány přístupové chodníčky, ochranné oplocení a vysazena zeleň.

Celkové náklady dosáhly téměř dvou milionů korun. „Přesná částka byla 1,91 milionu a většinu finančních prostředků jsme získali prostřednictvím Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, z Programu rozvoje venkova,“ doplnila starostka obce Vladimíra Pátková.

Součástí hřiště jsou i herní prvky, na které Batňovice získaly dotaci 100 tisíc korun z programu Regionservis – centrum služeb pro samosprávy.

Na programu slavnostního zahájení bylo i vystoupení Kamily Nývltové, zpěvačky z nedaleké Rtyně v Podkrkonoší. „Mám ke škole v Batňovicích velmi kladný vztah. Je sice malá, ale dělá velké věci, navíc sem chodí můj bratr. Bylo to celkově velmi příjemné. Ještě dnes odlétám do Londýna, ale dopoledne jsem měla volné, tak jsem pozvání neodmítla,“ sdělila po krátkém vystoupení. A cesta do Anglie je soukromá či pracovní? „Spíš soukromá, letím se sestřenkou, ale určitě plánujeme návštěvu nějakých muzikálů, představení a koncertů. Chci načerpat nějaké nápady a novou energii.“