Běh Dobrého Draka je charitativní akce pro hendikepovaného z Trutnovska, který potřebuje pomoc. Organizátoři mu chtějí společnými silami pomoci splnit jeho sen.

Při premiérovém ročníku 2019 se běželo pro Ivetu Haškovou, která po nálezu a operaci hlavy zůstala takřka odkázaná na invalidní vozík. Sama pracovala v Alzheimer centru a pomáhala jiným… Jejím snem bylo lyžovat s dcerou v Alpách. V jejím případě se ale jedná o lyžování na monoski. Loni se podařilo vybrat při Běhu Dobrého Draka neuvěřitelných 50 000 Kč, takže Iveta se mohla zúčastnit kurzu jízdy na monoski a určitě bude moci jej ještě zopakovat a také vyrazit do vytoužených Alp.

Letos se poběží pro Lucinku, která je kvůli vrozené rozsáhlé kalcifikaci mozku odkázána na stoprocentní péči rodičů a okolí. A protože toto zvídavé a bystré děvčátko pomalu, ale jistě dospívá, potřebuje i větší a lepší kočár, aby mohla pohodlně dojíždět do Speciální školy v Trutnově, zřízenou Diakonií Vrchlabí.

"Tam je velmi šťastná. Díky skvělému kolektivu učitelského sboru i dětí se může dál rozvíjet jak smyslově, tak manuálně nebo pohybově. Ráno nás doslova honí do školy a odpoledne se jí domů nechce," říkají její rodiče.

JEJÍ ÚSMĚV JE LÉKEM NA TRUCHLIVOU NÁLADU

Trasy Běhu Dobrého Draka vedou po lesních a lučních pěšinkách v délkách 6, 10 a 15 km v okolí trutnovského letiště ve Volanově. Patnáctikilometrovou trasu mohou účastníci absolvovat i na horském kole. Nejkratší trasu lze zvládnout i s kočárkem, jak se loni osvědčilo. Samozřejmě nebudou chybět ani dětské závody a pestrý program.

V průběhu celého dne bude hrát trutnovská kapela Sansaband, jejíž členové poběží i závod. O rozcvičku se postará lektorka jógy Petra Janoušková. Odpoledne proběhne workshop techniky běhu pod vedením Martiny Chrástkové. Aby nebyli aktéři a diváci hlady, o to se postará Jídelna Bela a Restaurace NOR & Jednička a všichni organizátoři, kteří upečou sladké občerstvení vlastnoručně.

Start dětských závodů je naplánován na 10. hodinu, dospělí vyrazí na vybranou trať o hodinu později. Pro Lucinku byl zřízen také transparentní účet, na který je možné přispívat průběžně: 2501752875/2010. Startovné na Běh Dobrého Draka činí 150 Kč, které v plné výši putuje na právě zmiňovaný transparentní účet.

Běh Dobrého Draka znamená zdravý pohyb v pěkném prostředí pro celou rodinu, s úsměvem na tváři a pro dobrou věc! Koná se přesně za měsíc 10. října.

www.behdobrehodraka.cz