Jan Kovařík žije s maminkou v panelovém domě v Liberci – Rochlicích a charitativní akce mu má pomoci s úpravami bytu pro jeho potřeby. Po ukončení základní a střední praktické školy navštěvuje Centrum denních služeb v Jedličkově ústavu. Zde kromě rehabilitace, a různých terapií má i náplň volnočasovou. Už 12 let hraje na tamburínu v kapele Rachot band, se kterou vystupují na různých akcích. Honza je hasič tělem i duší, miluje auta. Aktivně se zúčastňuje soutěží v hasičském sportu jako rozhodčí.

„Akce se symbolicky koná v den Honzových narozenin. I s maminkou, která se o něho stará, bude na Ostrově v Semilech přítomen,“ sdělil zástupce ředitele Střední školy Semily (SŠS) Daniel Sisr.

Akce začne dopoledním programem, který je věnován nejmenším. Kromě možností si zazávodit budou pro děti připraveny různé atrakce a hry, takže se ani na chvilku nebudou nudit.

První ročník charitativního běhu pořádaný SŠS se konal v roce 2022 jako spontánní nápad několika žáků Střední školy Semily z oboru Požární ochrana ihned po napadení Ukrajiny Ruskem. Výtěžek byl věnován na podporu napadené země.

Loňský druhý ročník se pak konal na podporu lidí s poruchou autistického spektra a výtěžek byl věnován organizaci Slunce všem, která poskytuje odlehčovací služby.

Program:

- Děti předškolního věku: Zábavná trať 50 m, starty od 10:00

- Děti mladšího školního věku: Trať 300 m, starty od 12:00

- Juniorská kategorie: Trať 1500 m, start ve 13:00

- Volná kategorie: Trať 1000 m, starty celý den

- Hlavní kategorie: 3000 m, 5000 m, 10000 m, start v 15:45

Tratě jsou rovinaté, s výjimkou menší části dvou nejdelších tratí, které zahrnují jednu stoupavou část v parku. Povrch tvoří asfalt nebo zpevněná cesta.

Startovné: Dobrovolné, s možností registrace na místě nebo předem prostřednictvím online formuláře.