„Nabídneme to nejlepší z místní a regionální nabídky jídla a pití. Budou se tu prezentovat restaurace, pekaři, cukráři, kavárny. Nebude chybět ani exotika typu sushi nebo mexické kuchyně a potěší i krkonošské speciality, česká klasika, nabídka bezmasých jídel nebo raw food,“ poznamenal k akci Tomáš Hawel, koordinátor za Spolek Na Dvoře.

„Věříme, že touto cestou podpoříme i místní výrobce. Je lepší koupit jídlo nebo nějaký výrobek u souseda, se kterým se osobně znáte, místo nákupu ´anonymních´ produktů ze supermarketu,“ konstatovala za pořadatele Juliana Kostečková. V doprovodném programu zahrají vrchlabské kapely Acoustic Front a The Grooves jazzband nebo soubor Flauto Rosso z místní ZUŠ. Připravena jsou krátká vystoupení Slam poetry a Stand-up comedy v podání Nadi Hůlkové.

Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout výstavu obrazů Matyáše Grimmicha nebo expozici fotografií z workshopu Živly Spolku umělců vrchlabské alternativy.

Děti čeká malování na obličej, hry a tvoření z přírodnin. Akce je benefiční, případný výtěžek z ní pořadatelé věnují na podporu spolkových projektů, především Lesní mateřské školy Mraveneček a provoz Montessori vzdělávání v Přátelské škole Vrchlabí.

Lanovka z Janských Lázní na Černou horu vozí turisty už 90 let. První rok provozu v roce 1928 zachytila fotografie z archivu Informačního centra Veselý výlet.
Lanovka na Černou jezdí 90 let, první vedla z náměstí. Vozila gazíka i rodičku