Zítra v 15 hodin světlo v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha převezmou od skautů a skautek zástupci církví, Hlavního města Prahy, Českého rozhlasu a další významné osobnosti. V sobotu se Betlémské světlo rozjede do celé republiky.

S lucernami 
na vlakové nádraží
V Trutnově si můžete světlo vyzvednout na hlavním nádraží v sobotu od 15.30 do 16.30 hodin, kam ho členové střediska Hraničář přivezou vlakem z Jaroměře.

V neděli bude po celý den k mání v kostele Narození Panny Marie. Během odpoledne skupina skautů tradičně roznese Betlémské světlo a malé dárky po všech domech pro seniory, a to nejen v Trutnově, ale i v Pilníkově.

Trutnovští skauti.
Ve středu před Štědrým dnem od 17 do 18 hodin si na Krakonošově náměstí skauti zazpívají s dalšími obyvateli města vánoční koledy za přítomnosti postav živého betlému. Světlo si mohou lidé odnést v přinesených petrolejových či svíčkových lampičkách. Náhodní kolemjdoucí dostanou od skautů skleničku s čajovou svíčkou zdarma.

Plamínek coby symbol přátelství
„Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru, přátelství a klidu a jsem moc rád, že právě toto mohou o Vánocích přinášet lidem do jejich domovů," říká starosta skautů Josef Výprachtický.

Světlo si můžete tuto sobotu převzít také od skautek a skautů 3. oddílu střediska Zvičina ve Dvoře Králové, kteří ho budou předávat v děkanském kostele sv. Jana Křtitele na náměstí Republiky od 14.15 do 14.45 hodin. Světlo pak bude návštěvníkům k dispozici i další dny o vánočních svátcích.
Počtvrté zazní koledy tuto sobotu v kapli sv. Anny v Mostku (17 – 18 hodin) a plamínek z Betléma tu nebude chybět.

Pomalu se stává tradicí nabídka Betlémského světla také v Žacléři. „Kdo bude mít zájem, může přijít v pondělí mezi 18. a 18.30 hodinou do chodby městského úřadu. Čekat tu budou trutnovští skauti," připomněla místostarostka Eva Rennerová.

Kdo by chtěl světlo o den dříve, může vrazit do blízké Zlaté Olešnice. Tam v kostele sv. Kateřiny chystají zpívání koled (15 – 16 hodin) po skončení bude možné si plamínek odnést domů.

Čekání na Štědrý večer si lze cestou pro Betlémské světlo zpestřit v Úpici. Na náměstí bude hrát koledy Městská hudba, horkou medovinu připraví Klubu českých turistů.

Za koledami
na hrad Valdštejn
Tradiční i netradiční koledy v podání dětského sboru turnovských skautů připravil na neděli hrad Valdštejn. Začátek je ve 14 hodin a Betlémské světlo nebude chybět.

Setkání Turnováků při rozdávání Betlémského světla, doplněné živým betlémem je připravené na 23. prosince od 17 do 18 hodin.
Na několika místech bude světlo k dostání 24. prosince v Semilech. Od 9 do 11 hodin se lze vypravit do okresního archivu, skautské klubovny ve Vysocké ulici, do knihkupectví Křižovatka či Hobit nebo do Sboru dr. K. Farského.