Všichni příznivci běžeckého lyžování přivítali opětné zprovoznění běžeckých tratí ve sportovním areálu Vejsplachy.

Z celkové délky 3,5 kilometru je od pondělí k dispozici více jak polovina. Uměle zasněžené tratě upravené pro klasiku i bruslení jsou každý den osvětleny pro večerní lyžování do 20 hodin. O aktuálním stavu tratí, včetně webové kamery se má každý možnost přesvědčit na internetových stránkách www.krkonose-vrchlabi.cz.

Úprava tratí a zejména umělé zasněžování je finančně velice nákladná záležitost. „Město je zajišťuje prostřednictvím lyžařského oddílu Krkonoše Vrchlabí, nejen v okolí Vejsplach, ale za dobrých sněhových podmínek také za městským parkem směrem na Lánov a na Kněžice. Obě tyto trasy navazují na Krkonošskou magistrálu," informoval místostarosta Alfred Plašil.

Město přispívá ze svého rozpočtu částkou přibližně 350 tisíc korun. Další finanční prostředky chtějí provozovatelé získat prodejem lyžařských známek v hodnotě 200, 500 a 1000 korun. Známky, které jsou ve skutečnosti dvě samolepky na lyže, je možné zakoupit přímo v areálu Vejsplachy nebo Regionálním informačním centru v budově radnice.

(jn)