Horní Mísečky nabízejí upravené závodní okruhy po trojku, vydat se lze i na svážnice do Labského dolu a ke střelnici i Krkonošskou lyžařskou cestu v úseku Rozcestí u Čtyř pánů – Vrbatova bouda – dolní stanice Medvědína. Ale podmínky se rychle mění.

Den ode dne horší
„Cesta na Zlaté návrší je v dobrém stavu, rovná, dobrý skluz. Okruhy na Mísečkách a svážnice taky, všechno ještě souvislé," podělil se o středeční zkušenost na serveru kamzasnehem.cz uživatel Rob. Ve čtvrtek se už ale situace změnila. „Celý den je na Mísečkách mlhavo, lehce mží a chvílemi i zaprší. Sněhu ubývá poměrně rychlým tempem. Svážnice jsou docela v pohodě (až na ty stovky lidí). Pětikilometrový okruh je místy blátivý, ale projet zatím jde. Cesta na Vrbatovku je asi nejlepší, ale na několika místech už je přes cestu potok od tajícího sněhu," přidala den nato aktuální poznatky redakce Sporticus.cz.

A včera byla situace ještě horší. „Na stadionu je takový rybníček, že bychom v něm mohli chytat ryby," prohodil s nadsázkou Martin Adámek ze Rtyně. „Některá místa jsou sjízdná, dá se jet klasika i bruslit, ale je to těžký. Navíc po poledni začalo dost pršet," dodal.
V rámci možností


Kabinovou lanovkou lze s běžkami vyrazit i na Černou horu, situace je ale podobná. „Kvalita jde dolů. Ještě ve středu to bylo bez problémů, podmínky se ale den ode dne zhoršují," řekl Ondřej Dudek z oddílu trutnovských běžkařů. Tratě na vrcholu jsou podle sněhových možností upravené zhruba na pěti kilometrech (cesta k vysílači, svážnice za Sokolskou boudou, svážnice pod Černou boudou).