Novinkou je především rolba, kterou se podařilo městu díky dotacím pořídit. „Bude upravovat především tratě v městském parku. Starší, dosud používaný typ začne sloužit při udržování tratí nad Dvoračkami,“ vysvětlila místostarostka Hana Horynová.

Tratě udržuje s finančním přispěním města společnost Olfin Car - Vella Trutnov. Běžecké tratě jsou volně přístupné pro všechny sportovní nadšence. „Využít se dají pro klasickou i volnou techniku běhu,“ doplnila Horynová. Trasy jsou vyznačeny a v parku vedou mimo cesty pro pěší, protože tu docházelo k poškozování běžeckých stop, do kterých vstupují chodci. Seznam i stav úpravy tras najdou zájemci na webu http://www.olfincar-vella.cz/informace-o-bezeckych-tratich, kde je vyznačeno, i pro který styl se která stopa právě hodí. Informace, včetně plánovače tras, jsou také na internetových stránkách města.

Běžecké tratě najdou zájemci v areálu Paradráhy nad městským parkem, odkud je při vhodných sněhových podmínkách možno vyrazit na okruh, který mapuje naučnou stezku po stopách bojů prusko rakouské války 1866. Ta vede až nad Starý Rokytník a Horka. Další oblastí s upravenými běžeckými tratěmi je okolí Dvoračky, odkud se dá vyrazit na výlet směrem na Babí.

Letos tu obnovilo město ve spolupráci s dalšími subjekty trasu směrem na Sněžné domy. Důležitou změnou bylo vytvoření průseků v lesích, aby nemuseli lyžaři jezdit po běžných komunikacích. Tím se podařilo vyhnout některým problematickým oblastem, například U lomu nedaleko Stachelbergu. „Při přípravě jsme spolupracovali s městem Žacléř,“ vysvětlila místostarostka Horynová. Tratě se napojují na běžecké magistrály.