Trutnovská paradráha, Jestřebí hory či Hraběnka v Jilemnici, tam už byste hledali stopy marně. Stejně jako v Bobru u Žacléře, kam rolba od běžkařů z nedaleké polské Opawy letos nevyrazila ani jednou. Tratě tu udržovali lidé z Technických služeb, sněhu bylo málo. „Na druhé straně města, od zámku směrem na Rýchory, je to ledovaté, občas kousek chybí, ale dá se to. A od Hubertusky se jede nádherně. Ve vyšších partiích sníh pořád je," informoval o stavu Milan Melesík.

Podobné je to i ve střední části Krkonoš. „V neděli jsme jeli ze Špindlerova Mlýna na Pláně, po magistrále k Bufetu na Rozcestí a přes Pražskou na Černou horu a Hofmanky. Cesta je perfektní, upravená, nebylo tam snad jediné špatné místo," potvrdil Jan Dudek z Úpice.

V nižších polohách se dá jezdit už jen ve Vrchlabí, na uměle zasněžovaném okruhu ve Vejsplachách. „Běhat tu sice lze, je to ale asi poslední záchvěv. Místy je už jen šlupička sněhu, doporučoval bych staré běžky," dodal Jan Dudek.

Tradiční běžkařská centra ale stále nabízejí desítky kilometrů tratí. Na Horních Mísečkách jsou upravené všechny závodní okruhy, svážnice i cesty na Benecko přes Třídomí či Janovu horu. Dalších 20 kilometrů je k dispozici ve Svatém Petru, respektive na Pláni.

Na Černé hoře lze vyrazit po malém i velkém okruhu i kolem Světlé hory. Ve Velké Úpě je upravený okruh na Pěnkavčím vrchu, v Černém Dole je k dispozici pětikilometrový úsek Špičák Zahrádky.