Stylově pojmenované stánky Big Chlebowski, Langoš house, Café & snack seladon na cestě, Sláva a je po hladu, Burger saloon, Japanese street food, Pan hranolka a další lákají na různé druhy občerstvení. Výběr je rozmanitý, od klobás, burgerů, langošů po japonské speciality. Kdo má chuť na sladké, může si dopřát nudle s mákem, palačinky či langoš se skořicovým cukrem a čokoládou.

„My jsme si daly Bánh Xèo placku z rýžové mouky. Já jsem ji měla s kuřetem, kamarádky s kachnou a květákem. Bylo to výborné,“ byla spokojená s občerstvením Monika z Prahy, která vyrazila na festival Trutnoff do Trutnova s kamarádkami Janou a Marcelou. Tři sta gramová porce bezlepkové vietnamské speciality ve stánku Ola Kala Van stojí od 220 Kč do 290 Kč podle typu ingrediencí. „Z Prahy jsme na tyhle ceny zvyklé, není to nic výjimečného,“ mávla rukou Monika a šla si užívat festivalovou atmosféru na Bojišti.

Pozornost fanoušků poutá stánek mladého polského páru pojmenovaný Big Chlebowski.

Servíruje obří kváskové chleby se sádlem nebo rozpečeným sýrem a zeleninou. „Fakt výborný,“ olizoval se Petr, který si nechal obrovský chleba posypat pažitkou. „Přírodní sýr rozpečeme a natřeme na krajíc chleba, přidáme čerstvou zeleninu nebo chorizo, další možností je chleba se sádlem. To mají Češi rádi k pivu,“ podotkl Polák Filip provozující stánek Big Chlebowski.

Do Trutnova navezl třicet velkých bochníků, v sobotu zamířil pro další do pekárny u Wroclawi. „Byli jsme na festivalu Colours of Ostrava, líbilo se nám tam, a oslovili jsme organizátory v Trutnově, jestli bychom přijet i sem,“ vysvětlil Filip, jak se Big Chlebowski zjevil na Bojišti.

Krajíc chleba se sádlem stojí 140 Kč, s rozpečeným sýrem 200 Kč. Na chleba je možné přidat za dvacetikorunu okurku, rajče, cibuli nebo pažitku, chorizo za 80 Kč.

Langoše prostě k festivalu patří

Čtyři druhy langošů nabízí Langoš house. Obyčejný s česnekem se tam prodává za stovku, sladký se skořicovým cukrem a jahodovým nebo čokoládovým dipem rovněž za 100 Kč, langoš klasik s kečupem a sýrem za 140 Kč, langoš speciál s česnekem, zakysanou smetanou a čedarem za 170 Kč.

Stánek Langoš house na festivalu Trutnoff láká na čtyři druhy langošů. | Video: Deník/Jan Braun

„Langoše prostě k festivalu patří. Největší zájem je o klasické langoše, na které jsou lidé zvyklí. Naší specialitou je langoš se zakysanou smetanou a čedarem, který jsme opravdu vytunili, ale lidé jako by se trochu obávali zkusit něco jiného než klasiku, na kterou jsou dlouhé roky zvyklí,“ řekl Martin Jurášek z Jičína, který šéfuje stánku Langoš house.

Burgery, japonská kuchyně i turecký kebab

Burger saloon prodává burger Rudý šíp a Zatracenej šaman za 180 Kč, Ohnivý válečník za 220 Kč, hranolky za 80 Kč, vrchlabskou klobásu za 110 Kč, nudle s mákem za 120 Kč.

Účastníci festivalu Trutnoff si můžou pochutnat i na japonské kuchyni. Stánek Japanese street food nabízí smažené sushi za 220 Kč, hosomaki set za 150 Kč, mix 8 kusů sushi za 220 Kč či asijská žebra za 250 Kč.

Nechybí ani turecký kebab, za který se platí 220 Kč. Stánek s příznačným názvem Sláva a je po hladu láká na buřty na pivu za 72 Kč (cena za 100 gramů), halušky za 59 Kč, čertovu směs a ražniči za 85 Kč nebo brambory na francouzský způsob za 65 Kč (ceny jsou za 100 gramů). Kornout hranolek u Pana hranolky přijde na 130 Kč.

Další provozovny s občerstvením prodávají hot dog s trhaným masem za 180 Kč, hranolky s trhaným masem za 180 Kč, lokše s uzeným a zelím za 160 Kč, bramborák za 120 Kč. Asijská mrkvová polévka stojí 59 Kč, stejně jako párek na tácku, palačinka s marmeládou stovku.

Účastníkům festivalu Trutnoff naopak trochu chybí mezi stánkaři zpívající vietnamský kuchař, který při loňském ročníku bavil svoje zákazníky nad pánví s nudlemi a gyrosem hraním českých trampských písní s kouzelným přízvukem.

Mohlo by vás také zajímat: První Woodstock zarazili policisté. Vozili mě po hřbitovech, vzpomíná Věchet

Martin Věchet před hospodou ve Starých Bukách, kde v roce 1984 připravoval první undergroundový festival. | Video: Deník/Jan Braun