Odstartuje už tento víkend. V pátek 10. května se bude promítat na plátno první zápas českých hokejistů na domácím mistrovství světa proti Finsku a v sobotu 11. května film Vetřelec při letošní premiéře letního kina.

Po roční pauze se vrací provozovatelé Bojiště k organizování festivalu Artu Kus. Pátý ročník se uskuteční 28. a 29. června. „Po loňské přestávce náš festival znovu proběhne, ovšem v komornější, dvoudenní verzi. Vzhledem k návratu Open Air Music Festivalu Trutnoff, kterému s naším skromnějším rozpočtem nemůžeme a ani úplně nechceme konkurovat, a konání dalších dvou velkých festivalů Pod Parou, Obscene Extreme nám nedává příliš smysl pořádat v Trutnově další podobnou akci,“ vysvětlil Tomáš Tichý z pořádajícího týmu Bojiště Trutnov.

Jeden z tunelů na trase D11 mezi Trutnovem a Královcem vznikne v Poříčí.
Vyberou, nebo vyloučí polský Budimex? ŘSD rozhoduje, kdo postaví D11 u Trutnova

„Letošní ročník jsme proto pojali spíše jako menší lokální večírek pro přátele a příznivce alternativy. Opět by nemělo chybět divadlo, ani výtvarné aktivity. Po předchozích poměrně ambiciózních ročnících se vracíme zpátky na zem a trochu blíž k tomu, co umíme nejlépe, tedy k představování méně známých, ale kvalitních jmen regionální a klubové scény,“ dodal Tichý.

První letošní hudební akcí bude v pátek 24. května koncert trutnovské kapely Exorcizphobia, která na konci března získala cenu Anděl za nejlepší rockové album roku. Trash metal vystřídají na Bojišti v polovině června muzikály a divadelní představení. Třídenní program Kultura pod hvězdami nabídne muzikály Děti ráje (pátek 14. června), Okno mé lásky (sobota 15. června), Drákula (neděle 16. června) a divadelní přestavení Jen pravdu, drahý (s Danou Morávkovou a Janem Čenským) a show pro děti BibiBum - tancuj dokola.

Letošní akce na Bojišti

od 10. května promítání zápasů MS v hokeji

od 11. května letní kino

pátek 24. května
koncert Exorcizphobia

pátek 14. června
muzikál Děti ráje

sobota 15. června
muzikál Okno mé lásky

neděle 16. června
Drákula, divadlo Jen pravdu, drahý, show pro děti BibiBum

sobota 22. června
koncert Divokej Bill

pátek 28. a sobota 29. června
festival Artu Kus

středa 3. - neděle 7. července festival Obscene Extreme

sobota 13. července festival romské kultury

čtvrtek 25. - neděle 27. července festival Pod Parou

čtvrtek 22. - neděle 25. srpna Trutnoff Open Air Festival

sobota 7. září festival Battlefield Rituals

Po roce se vrátí do Trutnova kapela Divokej Bill, která po loňském úspěšném koncertu k 25. výročí skupiny letos vystoupí na Bojišti v sobotu 22. června. Následující týden se bude konat první letošní festival - Artu Kus. Další bude následovat na začátku letních prázdnin, kdy na Bojiště vtrhne mezinárodní Obscene Extreme (3. - 7. července).

Ještě než metalové příznivce z celého světa vystřídají pankáči při festivalu Pod Parou (25. - 27. července), uskuteční se na Bojišti v sobotu 13. července festival romské kultury. Třetí týden v srpnu bude patřit proslulému hudebnímu festivalu Trutnoff Open Air (22. - 25. srpna).

Sezonu nabitou akcemi v přírodním amfiteátru završí festival skandinávského středověku Battlefield Rituals v sobotu 7. září. Jednodenní akce bude plná pohanské mystiky, prastarých rituálů a nečekaných hudebních spojení.

Zatím jen částečně odhalenému programu akce vévodí dánsko-německo-norská formace Heilung a speciální švýcarští hosté Zeal & Ardor, kteří svým spojením gospelu a black metalu uhranuli loňský festival Brutal Assault.

Mohlo by vás zajímat: Trutnov má dračí symfonii. Poprvé zazněla při slavnostech a měla úspěch

Zdroj: Pavel Cajthaml