Ještě před uzavřením sezony přišli lidé popřát nosorožčí dámě Nabiré, která oslavila své jednatřicáté narozeniny. Ke gratulantům se připojil i známý filmový producent, režisér a tvůrce oblíbených zvířecích večerníčků Václav Chaloupek. Oslavenkyni, jež se řadí mezi nejvíce ohrožené živočichy na světe (zbývá posledních sedm kusů nosorožců bílých severních) , popřál nejen pevné zdraví, ale i lepší budoucnost.

„Kdyby znovu vyhořelo Národní divadlo, postaví se replika, kterou od originálu nikdo nerozezná. Pokud však vymizí druzi Nabiré, žádná replika se nepostaví a lidstvo přijde o další ze svých krás," pronesl Václav Chaloupek k Nabiré.

Někteří návštěvníci po jeho slovech honem utíkali pro svá auta, nebo ke stání Safaribusů a Afrika Expresů. Nechtěli totiž propást chvilku, kdy se brány zdejšího safari naposledy zavřou.

Tedy alespoň pro letošní rok. Od dnešního dne najela dvorská zoo na zimní sezonu se sníženým vstupným. O radovánky mezi klecemi a výběhy zvířat však nebude nouze ani v sychravém a blátivém podzimu či v čase zimních radovánek.

(pv)