Organizátorovi akce, Martinu Věchetovi, poslal otevřený dopis, v němž mu nabídl k pronájmu pozemky v lokalitě Prachárna, o kterých Věchet již dříve hovořil jako o náhradním místu festivalu.
„Potřebné pozemky jsem ochoten vám dlouhodobě nabídnout do pronájmu za symbolickou jednu korunu na základě smluvních podmínek, na kterých se obě strany dohodnou. Podotýkám, že dotyčný areál není pro konání festivalu v současné době vybaven a že bude třeba investovat do potřebné infrastruktury. Vzhledem k vašemu veřejně deklarovanému zájmu o areál se však domnívám, že jste s takovými náklady musel počítat a že nebudou významnou překážkou,“ uvádí v dopise Mudroch.
Oba muži se zatím osobně nesetkali. Martin Věchet však Krkonošskému deníku potvrdil, že se chce s podnikatelem Rudolfem Mudrochem sejít. Je třeba bod po bodu probrat. Pronájem za korunu je jedna věc a investice do pozemku, který by nám nepatřil, je věc druhá,“ vysvětlil Věchet, který uvedl, že jsou v tuto chvíli rozjednaná další dvě místa mimo Trutnov, kam by se mohl festival přestěhovat.
Lokality, kde by se mohl trutnovský festival případně konat, Martin Věchet však prozradit nechtěl. Rudolfu Mudrochovi pak spolu s Evou Navrátilovou za pořadatelskou Geronimo Agency zaslali e-mail: „Děkujeme za nabídku pronájmu pozemků v lokalitě Prachárna pro pořádání Trutnov Open Air Festivalu. Rádi se s Vámi nad nabídkou sejdeme v první polovině září. Třeba se nám společně podaří její obsah posunout ze současné obecné roviny a více jej zkonkretizovat a upřesnit.“
Odsunutí schůzky Rudolf Mudroch chápe. „Myslím si, že organizátoři Trutnov Open Air mají nyní spoustu starostí s přípravou festivalu a sám vím, když jsme pořádali výstavy, jaké to jsou starosti.“
Podle svých slov nabídl pozemky k pronájmu především proto, že pominuly jeho plány s jejich komerčním využitím. „Udělal jsem to i proto, že festival k Trutnovu patří. Navíc jsem obchodník a vím, co akce přináší městu i podnikatelům,“ vysvětlil. Ohlasy na svůj čin má také zatím kladné. „Okolí to spíš kvitovalo s povděkem, protože by se festival takřka z centra přesunul na okraj Trutnova,“ uvedl Mudroch.
Na otázku, kolik peněz bude třeba do pozemku investovat, aby se na něm akce mohla uskutečnit říká. „Nemám představu. Když se pořádají technoparty, tak na otevřené louce a organizátoři si přivezou elektrocentrály a sociální zařízení. Takže nedokážu říci, co by zde bylo potřeba. Jediným problémem je příjezdová cesta, která patří městu, takže bude třeba jednat s majitelem. Další investice pak záleží na pořadatelích festivalu,“ dodal Mudroch.
Postoj města Trutnov k situaci je podle starosty Ivana Adamce otevřený. „Zatím nás ani jedna strana neoslovila. Ale pokud v jednání dojde ke konkrétním závěrům, město se rádo schůzek zúčastní a nezříká se případné podpory výstavby infrastruktury na Prachárně. Na druhou stranu je třeba připomenout, že festival z Bojiště nikdo nevyhání a může se tam pořádat dál,“ dodal Ivan Adamec.