Během Bylinkobraní se návštěvníci dozvěděli, zda bylinky opravdu léčí, jak si připravit domácí koření nebo jak pečovat o své zahrady. Za tónů kapel 2 JAJA, Petr Novák revival band a jazzmenů Duo Bohdan Janeczek se mohli občerstvit v zahradě i kavárně bylinnými sirupy Camellus.

V altánu si pak lidé vychutnali autorskou tvorbu pánů Kurucze, Pilaře a Pýchy - tří umělců, kteří se nechali inspirovat tvorbou lidí s roztroušenou sklerózou. Tento projekt podpořilo ministerstvo kultury.

Zájemci se mohli rovněž vydat na komentovanou prohlídku Domova sv. Josefa, při které získali důležité informace o rehabilitaci i chodu celého zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou.

Unie ROSKA zahájila vernisáží výstavu děl nemocných roztroušenou sklerózou, která bude k vidění do konce října v chodbě ze zahrady ke kavárně.

"Benefiční akce Bylinkobraní byla pomyslnou tečkou za létem, a proto velmi děkujeme všem návštěvníkům za podporu a kladné ohlasy, které k nám již zaznívají. Výtěžek ze vstupného poputuje na nákup nových plynových kotlů pro Domov sv. Josefa. Stávající kotle jsou 20 let staré a dožívají. Vstupné bylo letos dobrovolné, a proto se přesný výtěžek z akce se dozvíme až po rozpečetění pokladniček na městském úřadě ve Dvoře Králové nad Labem. Odhadem se vybralo kolem 60 000 korun. Všem dárcům ze srdce děkujeme," uvedla Linda Kuťáková z Domova sv. Josefa v Žirči.