Ačkoliv jeho koalice ve volbách získala čtyři mandáty, pomocí preferenčních hlasů ho přeskočilo hned pět jeho spolukandidátů a Cabicar tak v novém krajském zastupitelstvu bude chybět.

Krajský předseda TOP 09 přesto říká, že je s volebními výsledky spokojen.

"Obhájili jsme totiž čtyři mandáty a dokonce jsme získali o pár desetin více hlasů než v roce 2016. Radost mi udělali i senátní volby, protože naši kandidáti postoupili jak na Hradecku, tak i na Rychnovsku. Svůj osobní výsledek beru sportovně," řekl Deníku Cabicar.

Toho přeskočili kromě stranického kolegy z TOP 09 Jana Grulicha i tři kandidáti z Hradeckého demokratického klubu - Jan Holásek, Pavlína Springerová a Zdeněk Fink. Koaliční spolupráce s HDK kvůli tomu ale Cabicar prý rozhodně nelituje.

Spojenectví s HDK a Liberálně ekologickou stranou se podle něj ukázalo jako silné a opodstatněné. Sám Cabicar i přes osobní neúspěch za Spojence pro Královéhradecký kraj intenzivně jedná o nové krajské vládě.

"My jsme už před volbami vyloučili povolební spolupráci s hnutím ANO. Stejně jako Martin Červíček si i já myslím, že ideální variantou by bylo vytvoření koalice ve složení ODS, STAN a Východočeši, Piráti, Koalice pro Královéhradecký kraj a Spojenci pro Královéhradecký kraj. Jednání už začala," potvrdil Cabicar.