Podle vrchlabského starosty Jana Sobotky by nebylo prozíravé uvádět silnice do původního stavu v co nejkratší době: „Důvodů je několik. Na mnohých místech musíme ještě udělat nové osvětlení, plynové přípojky, elektřinu a vodovod.“ S dočasným řešením se musejí spokojit napříkald obyvatelé městské části Podhůří. V ulicích Sportovní, Poštovní a Lipová totiž budou na jaře pracovníci ČEZu ukládat do země vrchní vedení. „Před zimou asfaltovat, kdy vše není dokončeno, a na jaře znovu odkrývat, by byly vyhozené peníze. V této chvíli je důležité, že budou mít lokality rekonstruovanou kanalizaci. Definitivně bude asfalt položen po provedení všech dalších plánovaných akcí,“ vysvětluje starosta.

Stavební firmy budou postupovat případ od případu. V některých lokalitách dělníci přes zimu zakryjí výkop první vrstvou asfaltu, jinde naopak zůstane zatím jen štěrk. Rizikové úseky budou zrekonstruovány kompletně.

Vozovky zasažené výstavbou kanalizace chce radnice nejen vrátit do původního stavu, ale pokud to bude možné tak i vylepšit. „Sám si uvědomuji, že to nebude levná záležitost. Proto budu prosazovat, abychom peníze z rozpočtu v následujícím roce, zatím plánované na další nemalé investice, věnovali právě výlučně na vylepšení,“ naznačuje Jan Sobotka.

Půlmiliardový projekt Čisté horní Labe, který odstartoval v květnu, zatím probíhá podle harmonogramu. Stavební společnosti už položily a zrekonstruovaly přes 15 kilometrů kanalizace z celkového objemu zhruba 37 kilometrů. Tři lokality jsou dokončeny úplně.