Důvody? Finanční, časové a organizační. Zahájit stavební práce v nejfrekvento­vanější městské třídě už teď na jaře by znamenalo nejen velké dopravní zatížení města, ale hlavně prodražení půlmiliardového projektu.

Kvůli opravám silnic a další infrastruktury, které si pokládání kanalizace v 37 městských lokalitách žádá, není podle vedení radnice možné celkovou rekonstrukci Krkonošské ulice do léta zvládnout. „Jedná se o nejnáročnější a nejdražší část celé akce. Bylo by velmi komplikované, abychom ji realizovali v rámci projektu Čisté horní Labe, aniž bychom projekt ohrozili,“ potvrdil starosta Jan Sobotka. Jen samotná příprava si podle něj vyžádá minimálně půl roku.

Takzvané vícepráce spolknou v součtu za loňský a letošní rok okolo 70 milionů korun. „Musíme projekt udržet na uzdě, tak aby se celkové náklady blížily k částce zhruba dvacet milionů euro, kterou jsme vysoutěžili,“ doplnil starosta. Odložení Krkonošské se ale některým zastupitelům nelíbí, hlavně z řad opoziční ODS. „V budoucnu budeme těžko hledat finanční prostředky a město by při realizaci čekalo další omezení v době, kdy se předpokládá posílení cestovního ruchu a zmenšení dopadů současné krize,“ řekl Rudolf Fiala.

Zastupitelé tak ve středu schválili, že výstavba kanalizace v Krkonošské třídě a její celková rekonstrukce včetně zádlažby bude investiční prioritou města pro roky 2011 a 2012 a bude se řešit v rámci sólo projektu. O něm už ale bude rozhodovat zastupiteltvo, jež vzejde z podzimních komunálních voleb.