Jsou jimi palynoložka Vlasta Jankovská, starosta obce Poniklá Tomáš Hájek, pedagog a spisovatel Aleš Fetters, lesník a bývalý ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka, mykolog Rostislav Fellner, provozovatel Lesní boudy Michal Kreipl, dráteník Ladislav Šlechta, dlouholetý vedoucí vrchlabského národopisného souboru Krkonošský horal Stanislav Lelek, in memoriam, hospodář Norbert Tippelt ml., bývalý člen Horské služby Krkonoše Karel Novák a spisovatelka Danka Šárková, která získala Cenu veřejnosti.
Smyslem tohoto ocenění je vyzdvihnout lidi, kteří svým životem a prací znamenají či znamenali přínos pro Krkonoše. „I v letošním roce se nám sešly velmi kvalitní nominace. S ohledem na 60. výročí založení Krkonošského národního parku jsme se s ostatními členy Výboru2 rozhodli udělit ocenění jedenácti osobnostem,“ říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. Nominace laureátů Ceny ředitele Správy KRNAP posílala v hojných počtech veřejnost. V letošním roce Výbor vybíral ze tří desítek návrhů.
Laureáti, resp. jejich zástupci převzali z rukou ředitele Správy KRNAP Robina Böhnische ceny v podobě Krakonoše. Ty vyrobil jako drátěné plastiky Ladislav Šlechta z Harrachova technikou smyček. Předlohou mu bylo nejstarší vyobrazení Krakonoše tak, jak je známe z Hellwigovy mapy Slezska z roku 1561. K výrobě jedné sošky bylo zapotřebí přibližně 30 metrů železného taženého žíhaného drátu, který musí být pro potřeby pletení tvárný a měkký. Výroba jednoho Krakonoše zabrala více než 30 hodin. Vzhledem k tomu, že v letošním roce byl oceněn i přímo pan Šlechta, tak z rukou ředitele Správy KRNAP dostal výjimečně broušenou vázu z dílny dalšího zdejšího řemeslníka Miloše Plecháče z Čisté u Horek.