Nejlevněji se dalo natantovat v Trutnově na pumpě Tank Ono v Hradecké ulici, což bylo patrné na zájmu řidičů. Za litr naturalu 95 platili v sobotu 44,90 Kč, za diesel 48,90 Kč. Na ostatních čerpacích stanicích byly ceny vesměs podobné, za benzín se pohybovaly na úrovni 47 korun na litr, za naftu platili šoféři zpravidla 52 korun.

Čerpací stanice Tank Ono v Trutnově v Hradecké ulici nabízí nejlevnější benzín a naftu.Čerpací stanice Tank Ono v Trutnově nabízí nejlevnější benzín a naftu.Zdroj: Deník/Jan Braun

Druhá nejlevnější byla benzinka Pap Oil u letiště mezi Vrchlabím a Lánovem, kde stál natural 95 46,70 Kč a diesel 50,70 Kč. Samoobslužná čerpací stanice Good Petrol v Trutnově u KFC v Obchodní ulici nabízela v sobotu benzín za 46,90 Kč a naftu za 51,30 Kč. Rovných 50 korun stála nafta na Robin Oilu v Trutnově v Krkonošské ulici, litr benzínu tam přišel na 47,90 Kč.

Ceny na  čerpacích stanicích stoupají stejně jako u nás každým dnem. navíc se mnozí čeští řidiči setkávají s tím, že stojany nefungují nebo nemohou platit kartou.
Poláci sabotují českým řidičům tankování. Vypínají stojany a zakazují kanystry

Stanice Shell v Trutnově v Královédvorské ulici prodávala benzín za 47,90 Kč, naftu za 52,30 Kč. Síť Benzina držela v sobotu v Trutnově cenu za litr naturalu 95 na pumpách v Polské, Náchodské a Krkonošské ulici 47,90 Kč, za naftu 52,30 Kč, ve Svobodě nad Úpou byl benzín za 47,90 Kč a nafta 50,90 Kč. Ve Vrchlabí ve Valteřické ulici a Špindlerově Mlýně uváděla Benzina na stojanech cifry 47,50 Kč za natural 95 a 51,90 Kč za diesel. Stanice MOL nastavila v Trutnově v Horské ulici a ve Vrchlabí v Lánovské ulici cenu za litr naturalu 95 47,50 Kč, za diesel 51,90 Kč. Vrchlabská pumpa Kontakt Oil v Lánovské ulici prodávala benzín za 47,90 Kč a naftu za 52,30 Kč.

Do nebes rostoucí ceny benzínu a nafty oživily poptávku po přestavbách aut na LPG. Zkapalněný propan butan sice také zdražuje, ale stále stojí méně než polovinu.
FOTO: S cenami u pump roste i zájem o přestavby aut na LPG

Podle ekonoma Lukáše Kovandy z Trinity Bank a Národní ekonomické rady vlády růst cen pohonných hmot v Česku vrcholí a lze předpokládat, že v nadcházejícím týdnu bude klesat jak cena benzínu, tak nafty. "Pokud ovšem nenastane závažné vyhrocení války na Ukrajině nebo situace na Blízkém východě, kde došlo k odpálení raket z Íránu, jež dopadly nedaleko amerického konzulátu v severním Iráku. Případné stupňování napětí na Blízkém východě, které útok může předznamenávat, by jen přililo oleje do ohně geopolitických rizik a nevyzpytatelnosti. Což by zřejmě opět zvedlo jak ceny ropy na světových trzích, tak v návazně také velkoobchodní cenu paliv na burze v Rotterdamu. Její cenotvorba je klíčová pro ceny pohonných hmot v ČR," komentoval situaci Lukáš Kovanda.

Čerpací stanice, ceny pohonných hmot. Ilustrační foto
PŘEHLEDNĚ: Únorové ceny vyletěly o 11 procent. Co zdražovalo nejvíc