Ještě minulou zimu se přitom motoristé mířící do skiareálu museli často potýkat s rozbahněným terénem. Asfaltové parkoviště za bezmála 25 milionů korun ale letitý problém krkonošského střediska vyřešilo. Černodolská radnice na projekt získala evropskou dotaci přes 20 milionů, 4 miliony korun pak hradila z vlastního rozpočtu. Výstavba trvala přibližně rok.

Zatímco v zimě bude celý prostor sloužit výhradně jako parkoviště, během léta se část plochy s akrylátovým nátěrem promění na dvě oplocená víceúčelová hřiště pro tenis nebo malou kopanou. Parkovací kapacita tak bude přes léto o 80 míst nižší. Motoristé i sportovci budou moci prostor využívat zdarma, a to minimálně po dobu udržitelnosti projektu, tedy příštích 5 let.

Původní záměry radnice na vylepšení infrastruktury byly o něco větší. Kromě samotného parkoviště zahrnovaly také vybudování obslužného objektu s bufetem, sociálním zázemím a byty. „Díky podmínkám evropských projektů tato část projektu nebyla podpořena a obec neměla na to, aby investovala 25 milionů. Nicméně se nám podařilo sehnat soukromého investora, který tento objekt už začal stavět,“ vysvětlil černodolský starosta Zdeněk Kraus.

U dolní stanice lanovky navíc vzniká půjčovna lyží a skiservis, nový majitel skiareálu společnost Mega Plus také plánuje postavit centrální objekt s pokladnou a dalšími službami. „Celý prostor se jakoby naplní, uzavře a nabídne všechno, co je potřeba k lyžování,“ dodal Zdeněk Kraus.