Pod pokličku kuchařského umění nechá v gastronomickém kalendáři postupně nahlédnout Jiří Švestka, šéfkuchař hotelu. Prozradí vždy alespoň jeden z receptů na pokrmy, v konkrétním měsíci nabízené hostům. Premiéru mají jahody, z nichž hotel připravuje na červen řadu dobrot. Zkuste si jednu z nich v režii oblíbeného šéfkuchaře uvařit.

Recept na tvarohové knedlíky s jahodovou omáčkou a kousky čerstvých jahod:

Suroviny na čtyři porce: 400 g tvarohu, 2 ks žemle, 120 ml mlé-ka, 2 ks vejce, 120 g hrubé mouky, 600 g jahod, 80 g cukr moučka,vanilkový cukr, špetka soli

Z mouky a žemle, kterou oloupeme a nakrájíme na kostičky, mléka, soli a vajec uděláme těsto, ze kterého vytvarujeme malé knedlíčky a uvaříme je ve vařící vodě. Při vaření knedlíčky odlepujeme ode dna, aby se nám nepřipálily. Mezitím si ze 400 g jahod, které jsme očistili a nakrájeli na malé kousky, a z poloviny množství cukru uvaříme omáčku. Jahody dáme do hrnce s vodou tak, aby byly ponořené, zahříváme do 80° C a pomalu mícháme do změknutí. Přidáme druhou polovinou cukru, vanilkový cukr a necháme vše rozpustit. Hmotu rozmixujeme a dáme vychladit. Uvařené knedlíčky vyjmeme, pokládáme na střed talíře a kolem nich nalijeme omáčku, kterou dozdobíme nakrájeným zbytkem jahod a čerstvou mátou. Knedlíčky posypeme moučkovým cukrem.