Čím nám prospívá červená řepa a jak ji připravovat?

Pamatuji si jako malé dítě, že červenou řepu jsme měli doma k jídlu dost často. Později se z jídelníčků vytratila a až v posledních letech se do kuchyní opět vrací. Jsem jejím příznivcem, neboť má nezapomenutelnou chuť a dá se kombinovat jak s masem a sýry, tak i s jinými druhy zeleniny nebo ovoce. Je celoročně dostupná za poměrně příznivou cenu a její konzumace působí na lidský organismus pozitivně. Červená řepa je přírodním antioxidantem, zdrojem kyseliny listové, vitamínu C a hlavně draslíku. Pomáhá při žaludeční nevolnosti či zácpě a mírně povzbuzuje srdeční činnost. Červenou řepu můžeme použít i za syrova, a to ve formě různých šťáv v kombinaci s jinou zeleninou nebo ovocem. Nejznámější je však v tepelných úpravách. U nás je málo známé, že je možné tepelně zpracovávat i její nať (listy). Výtečné jsou upravené jako špenát.

A jak řepu připravujeme? Dobře ji očistíme a omyjeme, neodkrajujeme kořen, abychom při vaření nepřicházeli o cenné látky. Do vařící vody jí vkládáme tak, aby byla ponořená celá. Přidáme sůl a koření (bobkový list, fenykl, případně anýz, nebo celý kmín). V případě potřeby dolíváme vařící vodu a vaříme cca 1 hod. Po uvaření řepu oloupeme a prudce zchladíme tak, aby byla křupavá. Tak je nejvhodnější k přípravě salátů, třeba s mrkví a křenem. Pro další tepelné zpracování jí zchlazovat nemusíme. Jdou z ní připravit různé předkrmy, např. carpaccio, které lze dobře kombinovat s kozím sýrem či parmazánem. Je vhodná i k přípravě polévek, jako krému z červené řepy se zakysanou smetanou, a spolu s další zeleninou k přípravě známého boršče. Pro použití jako přílohu k jídlu ji nakrájenou na kolečka osolíme, jemně opepříme, potřeme česnekem, pokapeme olivovým olejem a dáme na 5 minut do trouby zapéct při teplotě 160°C.

A na závěr poradím jeden recept Carpaccio z červené řepy pro čtyři osoby: 250 g uvařené červené řepy nakrájíme na tenké plátky, které rozložíme na talíř. Z 50 g olivového oleje, šťávy z ½ citronu, šťávy z ½ pomeranče a 20 g balzamikového octu si uděláme přeliv, kterým řepu pokapeme. Na olivovém oleji si opečeme na kostičky nakrájený řecký sýr haloumi, poklademe jej na řepu a celé dozdobíme rukolou. Tento osvěžující a chuťově zajímavý pokrm můžete ochutnat i v našem hotelu Horizont. (njt)

Další otázky můžete posílat na adresu jana.mudrova@denik.cz.