Provoz vlaků bude přerušen v úseku Vrchlabí – Kunčice nad Labem – Hostinné. Po dobu výluky budou všechny vlaky nahrazeny autobusy.

Náhradní autobusová doprava (NAD) bude organizována podle výlukového jízdního řádu. České dráhy upozorňují, že odjezdy spojů NAD budou v dřívějších časových polohách, příjezdy naopak v pozdějších časových polohách. Dále upozorňují cestující, že v železniční stanici Trutnov hl.n. budou garantovány přestupy na navazující spoje podle výlukového jízdního řádu. Časové polohy vlaků mezi Hostinným a Trutnovem hl. n. budou upraveny. Přeprava jízdních kol je po dobu výluky omezena.

Zastávky NAD se nacházejí v Hostinném, Kunčicemi nad Labem a ve Vrchlabí před staničními budovami, v ostatních případech na autobusových zastávkách, které jsou na hlavním silničním tahu. Zastávka Hostinné město je na autobusovém nádraží.

V období od 29. 5. od 12:00 hod. nepřetržitě do 2. 6. 2023 do 19:45 hod. bude z důvodu uzavírky železničního přejezdu zastávka Klášterská Lhota obsluhována minibusovou linkou přes Kunčice nad Labem. Přestup na vlaky nebo linku NAD ve směru Trutnov hl.n. a Vrchlabí bude zajištěn.

Výluka může mít vliv na návazné přípoje a také na přípoje v systému IDS. To znamená, že může dojít ke zpoždění v řádu 5 – 10 minut. Detaily o výluce jsou k dispozici na webu ČD, v dotčených stanicích a také v mobilní aplikaci Můj vlak.