Odstávka slouží k pravidelné údržbě a kontrole primárních i sekundárních rozvodů parovodů a horkovodů, výměníků a dalších zařízení, které v průběhu roku zajišťují vytápění a ohřev vody.

"Během odstávky zkontrolujeme veškeré tepelné napaječe. Čekají nás klasické revize a údržbové práce, případně výměny dosluhujících armatur. Na horkovodu Trutnov bude probíhat výměna odbočných armatur DN 50, s vysazením z páteřního potrubí DN 350. Dále dojde k přepojení nové technologie pro vytápění na VS 60 v Mladých Bukách. Budou také probíhat potřebné opravy ve výměníkových stanicích a na sekundárních rozvodech," upřesnil Jakub Kutík, manažer provozní jednotky Východ z ČEZ Teplárenské.

Evakuace dětí z tábora ve Vernéřovicích
FOTO, VIDEO: Naprostá většina domácností už má po bouřce opět elektřinu

"Vlastní práce během letní odstávky můžeme zahájit až po vychlazení technologie. Během odstávky provedeme kontrolu a opravu technologických částí, která je za normálního provozu nemožná, protože by zásadním způsobem omezila dodávku tepla odběratelům, a tím snížila spolehlivost centrálního zásobování teplem. Datum ukončení odstávky je poslední možný den pro obnovení dodávek tepla. Obnovení dodávek tepla proběhne dle skutečných dokončení údržbových prací a v návaznosti na najetí hlavního výrobního zařízení v Elektrárně Poříčí. O detailech a průběhu plánovaných odstávek ČEZ Teplárenské je přitom možné se informovat na naší zelené lince 800 900 133," dodal Jakub Kutík.

Vizualizace chystaných interiérů kina Vesmír v Trutnově.
BAK opraví trutnovské kino Vesmír za 98 milionů, začne o prázdninách